Šveicarijos paštas atlieka bandymus su mažais, paketų pristatymui skirtais dronais. Tikimasi, kad šios skraidyklės komerciniam naudojimui bus pritaikytos per ateinančius 5 metus.
Nors siuntų pristatymas dronais yra gan nauja idėja, tačiau susidomėjimas šia sritimi vis didėja. Pernai kompanija „Amazon“ paskelbė, jog ketina naudoti bepilotes skraidykles, kurios siuntinius pristatys gavėjams greičiau nei per pusvalandį.
Vėliau dronais susidomėjo Vokietijos pašto tarnyba, ketinanti naudoti oro robotus kartu su siuntinius vežiojančiais sunkvežimiais.
Dabar apie siuntų pristatymo dronų bandymus pranešė ir Šveicarijos paštas. Nuo liepos mėnesio dronai naudojami nedidelių siuntinių pristatymui. Projekte taip pat dalyvauja kompanija „Swiss World Cargo“ bei dronų gamintojas „Matternet“.
Bandymų metu drono naudojimas bus ribotas. Robotinė skraidyklė bus pasitelkta tik išskirtiniais atvejais ir pristatinės tik tam tikrus iš anksto numatytus siuntinius.
Šveicarijos pašto atstovų teigimu, bepilotės skraidyklės turi įvairių pritaikymo galimybių, pavyzdžiui, jos gali būti naudojamos greitųjų siuntų pristatymui arba norint pasiekti sunkiai prieinamose vietovėse gyvenančius žmones.
Specialiai Šveicarijos paštui sukurta „Matternet One“ skraidyklė geba transportuoti iki 1 kg sveriantį krovinį bei vieno skrydžio metu įveikti 20 km atstumą. Dronas pakyla į 50–100 metrų aukštį ir skrieja iš anksto numatytu keliu, kurį jam parenka „debesies“ pagrindu veikianti maršruto sistema.
Kol kas dronai-paštininkai atlieka tik bandomuosius skrydžius ir Šveicarijos pašto manymu, realiam panaudojimui nebus pritaikyti dar ateinančius 5 metus. Dronų panaudojimai siuntų pristatymui vis dar apsunkina techniniai apribojimai. Tokie kaip ribota skraidyklės baterijos talpa. Taip pat susiduriama ir su dronų panaudojimo reglamentavimo dilemomis.
Tačiau projekto nariai tikisi, kad iki to laiko dronus sėkmingai bus galima naudoti ypatingųjų situacijų metu. Pavyzdžiui, pristatant medicinines priemones į stichinių nelaimių nusiaubtas vietoves.