Norint patikrinti vandens telkinių kokybe, tyrėjams dažniausiai tenka irstytis valtimis ir imti vandens mėginius iš įvairių telkinio vietų. Tačiau šis metodas labai lėtas, ypač jeigu įvyksta staigus vandens taršos proveržis ar vandenyje atsiranda užkratas.
Singapūro inžinierių komanda ruošiasi pasiūlyti alternatyvą tradiciniam vandens mėginių ėmimui. Jie sukūrė GPS sistema koordinuojamą robotą, kuris pats paima vandens mėginius, juos išanalizuoja ir siunčia gautuosius duomenis tyrėjams.
Nacionalinio Singapūro universiteto sukurtas ir „NUSwan“ vardu pramintas robotas savo išvaizda primena gulbę. Mokslininkų teigimu, taip robotas susilies su aplinka.
Propeleriu varomas robotas išbandytas Singapūro Pandano rezervuare. Šią vietą mėgsta įvairūs nuotoliniu būdu valdomų laivelių konstruktoriai ir entuziastai.
Tyrėjai gali „NUSwan“ robotą valdyti pulteliu, tačiau siekiama užprogramuoti robotą, duoti jam instrukcijas bei leisti jam pačiam klajoti vandeniu, renkant mėginius. Įrenginyje panaudota GPS pozicionavimo sistema leis užtikrinti, kad mėginiai bus imamai iš reikiamų telkinių vietų.
Roboto konstrukcija leidžia jame pritaikyti įvairius jutiklius ir matuoklius. Tyrėjai su šio robotu gali nustatyti vandens fizinius parametrus, tokius kaip pH lygis arba drumstumas, o taip pat ir biologinius, pavyzdžiui, chlorofilų kiekis vandenyje. Mokslininkai robote nori įdiegti ir matuoklius, skirtus vandens žydėjimą sukeliančių fosfatų lygiui nustatyti.
Pranešama, jog „NUSwan“ jau sulaukė dėmesio ir iš potencialių užsienio šalių pirkėjų.