Yra 3D spausdintuvų, kurie gali spausdinti metalą, yra 3D spausdintuvų, kurie geba „piešti“ objektus ore. Tačiau ne kasdien pamatysite spausdintuvą, galinti sukurti tikrą, funkcionalų tiltą.
Olandijos 3D spausdinimo technologijų kompanija MX3D, kurianti robotus, galinčius spausdinti įvairių formų plastiko ir metalo objektus, panaudos savo robotą, statant tiltą Amsterdame.
Anot MX3D dizainerio Jorio Laarmano, šis tilto projektas įrodys, jog 3D spausdinimas įžengia į didelių, funkcionalių ir ilgalaikių objektų pasaulį, išlaikydamas neribotų formų galimybes.
Dauguma 3D spausdintuvų, įskaitant ir tuos, kurie spausdina metalą, dažniausiai dirbti gali tik ribotoje erdvėje – „dėžėje“. Tačiau MX3D robotas nėra apribotas spausdinti tik už save mažesnius objektus. Iš esmės tai pramoninė šešių ašių robotinė ranka, kurią galima užprogramuoti pagaminti bet kokios formos objektą ją supančioje aplinkoje.
Anot „Fast Company“ pranešimo spaudai, Delfo universitetas sukūrė naują medžiagą, kuri yra tvirtesnė už plieną ir puikiai tinka 3D spausdinimui.
MX3D komanda laboratorijoje jau sėkmingai pagamino įvairius nedidelius tiltelius ir nors lauko sąlygomis spausdinti tiltą bus sudėtingiau nei laboratorijoje, tačiau, anot projekto sumanytojų, per Amsterdamo kanalą tiltas bus nutiestas per maždaug du mėnesius. Jį atidaryti planuojama 2017-aisiais.
Projektą remia dizaino programinės įrangos kūrėja „Autodesk“. „Autodesk“ kompanijos atstovas, futuristinėmis idėjomis pasižymintis Jordanas Brandtas teigė, jog 3D spausdinimo technologijų plėtra gali įkvėpti naują pramonės revoliuciją.
Planuojama rugsėjį viešai pristatyti projekto detales. MX3D kompanija siūlys visiems norintiems susipažinti 3D spausdinimo roboto veikimu. Šiuo metu komanda ieško tinkamos vietos Amsterdame, kur galėtų atsirasti naujasis tiltas.