Nepilotuojamos oro transporto priemonės galėtų tapti nepamainomu darbo įrankiu įvairiose industrijose, kai reikia atlikti sudėtingas bei pavojingas užduotis. Tačiau viena iš problemų (be komplikuotų įstatymų) yra dronų pilotavimo painumas. Kitaip tariant – kartais oro robotams pritrūksta funkcionalumo bei dinamiškumo savybių, būtinų tikslingam jų pritaikymui praktikoje. Vis dėlto daugelis naujųjų technologijų tobulintojų siekia tai pakeisti. Kompanija „Airware“ žengė didelį žingsnį šios srities gerinimo link.
„Airware“ pristatė aviacinę informacijos platformą, kurioje komercinio verslo savininkai gali įsigyti dronų pilotavimo sistemą „Airware’s Flight Core“. Kompanijos pristatoma oro robotų kontrolės technologija žavi moderniomis galimybėmis – patvari techninė įranga, novatoriška programinė sistema ir debesinės kompiuterijos galimybės leidžia dronus pritaikyti net ir sudėtingų užduočių atlikimui (pavyzdžiui, dujotiekio ar derliaus tikrinimas, mobiliojo ryšio bokštų priežiūra, paieškų užduotys ir t. t.).
Į nuošalų ūkį Kalifornijoje (JAV) „Airware“ pasikvietė investuotojus, klientus ir keletą žurnalistų iš San Francisko. Čia kūrėjai netrukdomai pademonstravo naujos technologijos galimybes, pasitelkus skirtingus dronus, skirtingose situacijose. Kompanija parodė, kaip sistema veikia ir kaip ji gali būti pritaikyta individualiems poreikiams.
Po trumpos pradinės įžangos „Airware“ valdytojai Jonathanas Downey ir Buddy Michini reprezentavo esmines sistemos funkcijas – „Flight Core“ autopiloto sistemą, suteikiančią oro robotui neįtikėtinų autonomiškumo savybių, taip pat „Ground Control Station“ funkciją atskleidžiančia dinamišką kontrolę prietaiso pasirinkimo atžvilgiu, t. y. dronas gali būti valdomas bet kuriuo išmaniuoju įrenginiu, kuriame integruota „Windows“ programinė sistema.
Išankstinis programavimas, rankinis pilotavimas ir duomenų kėlimas į serverį? Galite tai pamiršti. „Airware“ technologija pasirūpina viskuo. Kompanijos tikslas – sumažinti žinių, reikalingų drono kontrolei, poreikį, kad sudėtingų misijų atlikimas taptų lengvesnis“, – rašoma tinklapyje „Tech Crunch“.
Modernia valdymo sistema susidomėjo daugelis organizacijų, trokštančių nepilotuojamas oro transporto priemones pritaikyti praktikoje. Viena tokių kompanijų – oro robotų gamintoja „Delta Drone“. Organizacija „Airware“ technologiją išbandė ūkio laukų tyrimams. O generalinis „Drone America“ direktorius Mike Richards mano, jog oro robotai su integruota „Airware“ sistema būtų naudingi „tradiciniais“ aspektais, pavyzdžiui, palaikant saugumą paplūdimiuose.
Mėnesinė sistemos „Airware’s Flight Core“ prenumerata metams kainuoja beveik 2300 eurų. Ar kompanijos yra pasirengusios tiek mokėti už dronų atliekamas užduotys? „Tech Crunch“ straipsnio autorius Kyle’as Russellas teigia: „Daugelis įmonių susiduria su būtinybe tikrinti gamyklas, vamzdynus, prižiūrėti laukus ar patikrinti derliaus būklę. Vaizdo ir matavimo duomenims surinkti pasitelkti lėktuvai bei sraigtasparniai gali būti neįtikėtinai brangūs, o žmonių siuntimas dirbti tokiose misijose dažnai yra lėtas ir pavojingas.“ Taigi akivaizdu, kad „Airware“ technologija turi didelį potencialą dronų industrijoje.