Kompanija „Qualcomm“ kartu su Pensilvanijos universitetu „UPenn“ parodoje CES 2015 pristatė kvadrokopterį, kuris valdomas išmaniuoju telefonu. Įdomu tai, kad naujasis dronas neturi GPS, o veikia tik bortinių algoritmų ir matymo sistemos dėka.
Vienintelės drono elektroninės drono dalys – tai jo sraigtus sukantys varikliai bei akumuliatorius. Visa „protinga“ kvadrokopterio aparatūra valdoma išmaniuoju telefonu, kuriame veikia „Android“ operacinė sistema, turinti procesorių „Qualcomm Snapdragon“. Tai nėra specialus prietaisas, pavyzdžiui, kaip projektas „Tango Google“, kurį „UPenn“ tyrėjai panaudojo demonstracijoje praėjusiais metais.
Tai puikus pavyzdys to, kaip toli pažengė išmanieji telefonai: jie savo darbiniais pajėgumais varžosi su kompiuteriais, o taip pat turi standartinius įrankių paketus (pavyzdžiui, giroskopus, akselerometrus ir plataus matomumo kameras). Šių funkcijų dėka, išmanieji telefonai yra idealus ir pigus būdas atstoti robotų „smegenis“. Daugelis CES 2015 parodos lankytojų buvo sužavėti šiuo dronu, pamatę, kaip sudėtinga platforma valdoma paprastu vartotojišku prietaisu.
Pensilvanijos universiteto „UPenn“ komandos vadovas Vijay Kumaras pasakoja apie tolimesnius darbus: „Ateityje mes norėtume sukurti mažesnius, protingesnius ir greitesnius robotus. Kuriant mažesnius prietaisus, padidėja jų pritaikymo galimybės. Šiandieną jūs turite vieną išmanųjį telefoną, o rytoj pamatysite eilę skraidančių išmaniųjų telefonų. Štai kokia kryptimi mes dirbame šiuo metu“.