Dalis naujųjų „Apple“ nešiojamųjų kompiuterių su „Intel“ procesoriais savininkų skundžiasi, kad jų kompiuteriai kaista. Anto vieno jų, kompiuterio dugnas įkaista tiek, kad ant jo galima kepti kiaušinienę.
Kaista ne tik pats kompiuteris, bet ir jo maitinimo šaltinis, kurio skleidžiamos šilumos pakanka kavos puodeliui išlikti karštam. Žinoma, sagags.com svetainėje pateikiama kiaušinienės kepimo instrukcija yra tik pokštas, tačiau problema nuo to nemažėja. Dalis naujų „Apple“ nešiojamųjų kompiuterių iš tiesų kaista daugiau, nei turėtų.
Problemos priežastimi greičiausiai yra ne prasta kompiuterio konstrukcija, o nevykęs dalies egzempliorių surinkimas ir ne visai tinkamos programinės įrangos nuostatos. Kaip pastebėjo ne vienas „MacBook Pro“ savininkas, pasiryžęs išardyti 2500 JAV dolerių kainuojantį kompiuterį, lustai dažnai būna tiesiog užpilti šilumai laidžia pasta. Paprastai šios pastos turi būti dedama tik tiek, kad tarp aušintuvo „pado“ ir silicio lusto nesusidarytų oro tarpų, atsirandančių dėl kristalo ir aušintuvo paviršių nelygumų. Bent kiek storesnis pastos sluoksnis sutrikdo lusto šilumos išsklaidymą.
Tačiau „Apple“ kompiuterių remonto instrukcija ant kiekvieno šilumokaičio šaldymo aikštelės paviršiaus rekomenduoja užtepti 0,2 – 0,3 kubinius centimetrus pastos. Nenuostabu, kad sudarius tokį storą pastos sluoksnį, šilumokaitis negali efektyviai pernešti šilumos link radiatoriaus. Negana to, šilumos davikliai, reguliuojantys kompiuterio aušintuvų darbą, yra montuojami ant to pačio šilumokaičio paviršiaus. To pasėkoje aušinimo ventiliatoriai yra įjungiami tik procesoriaus temperatūrai pasiekus 70 – 80 laipsnių Celsijaus, nes nepaisant „kepančio“ procesoriaus, šilumokaitis lieka vėsus. Atjungus šį daviklį, kompiuterio aušintuvai sukasi nesustodami ir kompiuterio procesoriaus temperatūra neviršija maždaug 39 laipsnių Celsijaus (apie 56 – naudojant visus procesoriaus išteklius).
Kaip teigia surizikavusieji patys taisyti kompiuterius, gražiai nuvalius pridrabstytą „košę“ ir užtepus ploną geros aušinimo pastos sluoksnį – kompiuterio dugno temperatūra sumažėdavo nuo maždaug 50-60 laipsnių Celsijaus iki 30-40. Tinkamai prispaustas šilumokaitis įšildavo labiau, todėl po remonto ir aušinimo ventiliatoriai įsijungdavo kur kas anksčiau. Tiesa, kompiuterio darbas tapo kiek triukšmingesnis. Pasak šių vartotojų, bandymai kreiptis į „Apple“ techninius centrus naudos nebuvo atnešę. Vieniems vartotojams kompiuteriai nesėkmingai buvo taisomi kelis kartus, o kitiems techninių centrų darbuotojai buvo pareiškę, kad 50-60 laipsnių temperatūra yra techninių parametrų normos ribose.
Žinoma, 50-60 laipsnių Celsijaus temperatūros kompiuterio korpusas nudegimų nesukels, tačiau dirbti tokiu kompiuteriu tikrai nebus malonu. O ypač karštą vasaros dieną...