Japonijos mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris leidžia nuotoliniu būdu paimti ant bet kokio paviršiaus paliktus pirštų atspaudus. Įrenginys, pavadintas teismo hiperspektriniu projektoriumi, gali nekontaktiniu būdų skenuoti ant bet kokio paviršiaus esančius pirštų atspaudus.
Japonijos policijos mokslinių tyrimų skyriaus specialistų kartu su Vasedos universiteto inžinieriais sukurtas projektorius atpažįsta pirštų atspaudus naudodamas žalią lazerį. Sistema analizuoja nuo tiriamo objekto atspindėto spindulio vaizdus ieškodama baltymų ir riebalų dalelių, kurios lieka po kontakto su daikto paviršiumi.
Pristatyta technologija leidžia atpažinti pirštų atspaudus net jei dėl daugkartinio lietimo odos piešiniai perdengia vienas kitą. Šiuo atveju identifikacijos tikslumas yra apie 70 %. Anksčiau toks analizės metodas kriminalistams nebuvo prieinamas.
Japonų inžinieriai įsitikinę savo sprendimo perspektyvumu ir tikisi, kad jis taps nepamainomu nusikaltimų tyrėjų pagalbininku. Tai padės greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir palengvins nusikaltimo vietos ekspertizę. Taip pat tikimasi, kad ateityje nuotolinio pirštų atspaudų nuskaitymo technologija leis nuskaityti DNR testui reikalingą informaciją.