Japonijos mokslininkai bendromis jėgomis sukūrė robotą, turintį keturias rankas bei keturias vikšrines važiuokles. Jis gali atlikti įvairias užduotis, taip padėdamas tvarkyti nuolaužas, likusias Fukušimos atominės elektrinės teritorijoje po to, kai ją 2011-aisiais nusiaubė cunamis.
Nuotoliniu būdu valdomas keturrankis ir keturratis nuolaužų tvarkymo bei žmonių gelbėjimo darbams skirtas robotas buvo pristatytas praėjusią savaitę Kikuchi elektrinėje, Fukušimoje. Seniau ši teritorija dėl branduolinio reaktoriaus katastrofos buvo apibrėžta kaip zona, kurioje draudžiama lankytis. Šis robotas, tai bendras Wasedos universiteto Ateities robotikos organizacijos ir Kikuchi korporacijos projektas.
Robotas pavadintas „Octopus“ (liet. Aštuonkojis) dėl savo aštuonių galūnių. Jo aukštis 1,7 metro, o sveria jis 70 kilogramų. Robotas gali būti aprūpintas pluoštiniu lazeriu, galinčiu pjaustyti uolienas bei grėbtuvais, skirtais radioaktyvioms atliekoms. Tikimasi, jog robotą bus galima pritaikyti plataus spektro užduotims, įskaitant tiesioginę pagalbą gelbėjant žmones, įkalintus po pastatų nuolaužomis. Robotas turėtų būti naudingas žemės drebėjimų, cunamių, gaisrų bei branduolinių katastrofų nusiaubtose zonose.
Tokio tipo robotai dažniausiai buvo kuriami jiems numatant vieną konkrečią užduotį, o jų važiuoklės būdavo skirtos lygioms teritorijoms. Tuo tarpu „Octopus“ panaudoja savo keturis vikšrinius ratus keliaudamas nelygiomis bei kliūtimis nusėtomis vietovėmis. Robotas taip pat dėka savo keturių skirtingais įtaisais aprūpintų rankų gal atlikti įvairias užduotis: šalinti nuolaužas, pjaustyti nuvirtusius medžius ar net gesinti gaisrus.
Keliaudamas nelygia vietove, robotas naudojasi dvejomis savo priekinėmis rankomis kaip papildoma atrama. Kiekviena jo ranka gali pakelti net iki 200 kg sveriantį objektą. Taip pat jų padedamas jis gali „daryti prisitraukimus“, t. y. pakelti savo apatinę dalį nuo žemės. Tokio tipo robotai, kurie vienu metu gali našiai išnaudoti visas keturias savo rankas yra itin reti. Šiuo metu robotas valdomas nuotoliniu būdu, dviejų žmonių komandos, tačiau planuojama, kad patobulinus valdymo sistemą, šiam darbui reikės tik vieno operatoriaus.