Rusijos armija greitu laiku gaus sunkiuosius smogiamuosius bepiločius, kurie sugebės vykdyti atakas bei atlikti žvalgybą. Šiuos bepiločius Rusijos robotikos specialistai kuria jau ilgą laiką, tačiau tik dabar Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Jurijus Borisovas prabilo apie naujus smogiamuosius dronus.
Kol kas niekam nepavyko užfiksuoti, kaip atrodo šis kovinis dronas. Smogiamasis bepilotis aparatas sukurtas pagal Rusijos gynybos ministerijos ir Federalinės saugumo tarnybos užsakymą. Kol kas nežinomos nei techninės aparato detalės, nei jo pavadinimas. Tačiau kai kurie specialistai spėja, kad jį galėjo sukurti arba ypatingasis „Sukhoi“ konstravimų biuras, kurio kuriamas bepilotis vadinamas „Ochotnik“, arba kompanija „Tranzis“, kuri savo projektą pavadino „Altius-M“. Žinoma, kad bepiločio „Ochotnik“ svoris yra 20 tonų, tuo tarpu „Altius-M“ sveria 5 tonas.
J. Borisovas pareiškė, kad Rusija turi keturis bepiločius, kurie yra galutiniame vystymo etape ir su kuriais atliekami bandymai, susiję su taktika, operatyviu darbu ir strategija. Pranešama, kad šie bepiločiai sugeba atlikti žvalgybą ir veikti kaip naikinimo priemonė. J.Borisovas taip pat pridūrė, kad keli 2014 metais pradėti bepiločių projektai jau užbaigti.
Rusija įvairių bepiločių karinių skraidyklių kūrimo programai, kuri tęsis iki 2020 metų, yra skyrusi apie 12 milijardų JAV dolerių. 2014-aisiais Rusijos pareigūnai taip pat paskelbė, kad kurs karinių dronų bazę skirtą žvalgybai. Jai numatytą vietą nuo žemyninės Aliaskos dalies skiria vos 700 kilometrų.
Sunkiuosius rusiškus bepiločius galima palyginti su Izraelio ir JAV šalių dronais. Pasak ekspertų, rusiški dronai nuo užsienio analogų atsilieka kone 15 metų. Taip pat manoma, kad tokie aparatai Rusijos armijoje pasirodys dar negreitai, kadangi kai kurie jų nepraėjo testinių bandymų. Be to, reikia atlikti ne tik bandymus, bet ir apmokyti žmones–operatorius valdyti mašinas, o tai gali užtrukti mažiausiai pusę metų.
Karinių bepiločių kūrimo ir naudojimo lyderė yra JAV. Tokie prietaisai jau senai naudojami Irake, Pakistane bei kitose konfliktų zonose. Pagrindiniai JAV smogiamieji ginkluoti bepiločiai yra „MQ-1 Predator“ ir „MQ-9 Reaper“. Be to, Jungtinės Amerikos Valstijos planuoja sukurti universalę nepilotuojamą oro kovos mašiną. Šio naujojo drono galimybės tiesiog įspūdingos. Žadama, kad jis galės dirbti bet kokiomis oro sąlygomis, savarankiškai pakilti ir nutūpti, o taip pat patruliuoti pasirinktose zonose net 4 paras. Naujasis skraidantis bepilotis galės perimti priešo lėktuvus, remti karines sausumos pajėgas, atlikti žvalgybos ir elektroninės kovos misijas bei naikinti priešo oro gynybos sistemas.
Rusijos inžinieriai sutinka, kad jų karinių bepiločių technologijos gerokai atsilieka nuo amerikiečių, tačiau tikina, kad dirbdami greitais tempais jie pasivys ir pralenks Ameriką jau po penkerių metų. Mokslininkai įsitikinę, kad ateityje dronai visiškai išstums pilotuojamą aviaciją, o šeštosios kartos lėktuvus bus galima valdyti ne tik ore, bet ir žemėje.