Purdue universiteto profesoriai sukūrė robotinę platformą, kuri savarankiškai ieško šviesos šaltinio ant jos pasodintiems augalams. Projektas siekia interpretuoti ir paversti augalo poreikius į kodus, kurie nulemtų roboto elgesį.
Purdue universiteto (JAV) docentai S. McMullen ir F. Winkler pavadino šią robotinę platformą „Soybots“. „Soybots“ – tai mobilūs mikro vazonai, naudojantys šviesos sensorius, kurie leidžia jiems aptikti šviesos šaltinį ir judėti link jo. Robotas gali būti vedamas netgi nukreipus į jo jutiklius žibintuvėlio spindulį.
Robotinė platforma išbandyta naudojant sojos augalus, būtent nuo šių augalų pavadinimo kilo ir roboto pavadinimas. Docentas Shannon McMullen sako, jog sojos augalai buvo pasirinkti dėl to, kad tai yra vienas iš pagrindinių žmonių maisto šaltinių. Taip pat svarbu kelti klausimą apie robotų pritaikymą ir tobulinimą agrokultūroje. Šis projektas tarsi sujungia meną ir agrokultūrą su robotika.
Judėdamas link šviesos šaltinio, robotas perduoda jutiminę informaciją ir savo pozicijos koordinates kompiuteriui. Kompiuterio lange matoma vizualinė informacija, nurodanti vidutinį šviesos kiekį erdvėje bei roboto per dieną nukeliautą atstumą.
„Soybots“ robotai bus demonstruojami kovo mėnesį vyksiančioje parodoje Arizonos valstijos (JAV) universitete. Prieš tai vykusio pristatymo lankytojų teigimu, šis robotas privertė juos susimąstyti, kad augalų vykdomos fotosintezės procesas yra labiau susijęs su technologijomis nei buvo galima pagalvoti.