Naujas kompanijos „CyPhy Works“ kvadrokopteris „Pocket Flyer“ sužavės kiekvieną. Jis telpa kišenėje ir sveria mažiau nei 80 gramų. Nežiūrint į tai, jis gali išbūti ilgiau nei 2 valandas ore ir fiksuoti HD kokybės vaizdo kadrus.
Kol didžioji dauguma vartotojų rinkai siūlomų dronų valdomi bevieliu ryšiu, „Pocket Flyer“ kontrolei naudojamas plonytis laidas. Šiuo laidu taip pat robotui teikiama elektros energija. Taip skamba kaip gera idėja, ypač jei kalbama apie skraidančius robotus, kurie iššvaisto daug energijos bandydami pasipriešinti gravitacijos jėgai. Įprastiniai bevieliai robotai sugeba ore išsilaikyti ne daugiau 20 minučių.
Helen Greiner, kompanijos „CyPhy Works“ įkūrėja ir generalinė direktorė teigia, kad įprastiniai dronus nepatogūs dėl nuolat išsikraunančių baterijų. O vario mikropluošto kabelis suteikia pastovų maitinimo šaltinį iš pagrindinės nešiojamos maitinimo bazės. O prijungus prie elektros tinklo, tokie robotai galėtų skraidyti dienų dienas.
Ilgalaikis energijos šaltinis yra tik viena iš priežasčių, dėl kurių „Pocket Flyer“ drone buvo panaudota laidinio ryšio technologija. Roboto valdymas laidu užtikrina didesnį saugumą. Naudojantis bevieliu ryšiu, drono kontrolę gali perimti pašaliniai asmenys. Ypač tai aktualu karyboje, kur oponentų perimtas dronas gali net tik rėžtis į žemę, bet ir su vertinga informacija bei technika patekti į priešo rankas ar net būti panaudotas prieš jo šeimininkus. Greiner paaiškina, kad net, jei piktavalis norės nutraukti ryšį ir valdyti droną pats, tai jis galės tik sutrikdyti ryšį su operatoriumi ir bepilotis taps tiesiog neveiksnus.
Vario mikropluošto kabelis išsivynioja tiesiog iš ritės, kuri pritaisyta prie drono. Joje suvyniota net 76 metrai kabelio, kuris išsitempia, priklausomai nuo skrydžio atstumo.
Šis nedidelis dronas su laidiniu ryšiu buvo kuriamas kariniams tikslams. Pasak Greiner, kareiviams dabar bus gerokai patogiau nešiotis panašius dronus su savimi, kadangi jie yra nedidelio dydžio ir gali būti naudojami įvairiose situacijose.
Į drono „Pocket Flyer“ rinkinį įeina:
- jutiklinis prietaisas, primenantis išmanųjį telefoną ir veikiantis su bet kokia operacine sistema;
- bazinė stotis;
- ritė su mikropluošto kabeliu;
- pats dronas „Pocket Flyer“;
- nešiojamasis dėklas.
Šiuo momentu yra sukurtas tik drono „Pocket Flyer“ prototipas. Tačiau kompanija „CyPhy Works“ sudarė kontraktą su JAV Oro pajėgų sparčiųjų inovacijų fondu ir netrukus pradės kurti masiniam naudojimui skirta skraidyklę . Šiais patogiais ir efektyviais dronais žadama aprūpinti įvairias karines struktūras.