. IBM vadovas Samuel J.Palmisano atidarė pirmąją IBM vystymo laboratoriją Rusijoje, taip pratęsdamas kompanijos plėtrą sparčiai augančiose šalyse. Per artimiausius trejus metus į šią laboratoriją, kurioje bus vystomos „super kompiuterių“ (angl. „mainframe“) technologijos ketinama investuoti 40 mln. dolerių, o iki 2008 m. pabaigos laboratorijoje dirbs apie 200 žmonių.
Rusija yra ketvirtoji šalis, kurioje IBM plečia tyrimų veiklą. Prieš keletą mėnesių IBM atidarė naujas laboratorijas San Paule (Brazilijoje), Bangalore (Indija) ir Šanchajuje (Kinija).
„Būdama pasauline kompanija, IBM privalo pritraukti geriausius talentus, nepaisant to, kurioje pasaulio vietoje jie būtų. Rusijoje, kaip ir visoje Rytų Europoje, gausu perspektyvių technologijų ir programavimo specialistų. Mūsų tikslas – atrasti tuos talentus ir kartu su jais išvystyti pačius inovatyviausius sprendimus, reikalingus mūsų klientams“, - sakė Samuel J. Palmisano.
Naujoje IBM laboratorijoje Rusijoje bus vystoma techninė ir programinė įranga verslo ir mokslo kompiuterinėms sistemoms. Iš darbuotojų Rusijos laboratorijoje tikimasi indėlio, tobulinant „IBM System z“ technologijas. Naujoji laboratorija taip pat turėtų sustiprinti IBM pozicijas Rusijos rinkoje, kur IBM „super kompiuterius“ (angl. „mainframe“) naudoja nemažai klientų, pavyzdžiui, Rusijos Federacijos Centrinis bankas, „Rusijos geležinkeliai“, dujų ir naftos kompanija „Surgutneftegas“.
IBM laboratorijoje Rusijoje šiuo metu jau dirba daugiau kaip 40 žmonių. Vienas pirmųjų jos projektų – darbas su operacine sistema, skirta „IBM System z“ „super kompiuteriui“. Rusų komanda padės išplėsti duomenų saugojimo ir valdymo sistemos galimybes. Rusai taip pat bendradarbiaus su laboratorijomis JAV ir Vokietijoje, vystydami naujos kartos „IBM BladeCentre“ sistemas.
Siekiant sustiprinti naujos laboratorijos veiklą, IBM bendradarbiaus su keliomis pirmaujančiomis Rusijos mokslo institucijomis, pavyzdžiui, Maskvos Baumano universitetu, Maskvos, Novosibirsko, Nižnij Novgorodo, Sankt Peterburgo valstybiniais universitetais, Maskvos Elektronikos ir matematikos institutu bei Rusijos Mokslų akademija. IBM taip pat ketina ieškoti naujų talentų ir kitose NVS šalyse – Kazachstane, Uzbekistane, Baltarusijoje ir Ukrainoje.
Pirmoji IBM atstovybė Rusijoje buvo įsteigta dar 1974 m. Šiandien IBM turi tiesiogines atstovybes dešimtyje didžiausių Rusijos miestų, taip pat atskiras atstovybes Ukrainoje, Kazachstane ir Uzbekistane. Pastaruosius penkerius metus IBM pajamos Rusijoje sparčiai auga. Pavyzdžiui, 2004 m. pajamos išaugo 75 proc. o 2005 m. – 29 proc. IBM Rusijoje ir kitose NVS šalyse turi daugiau kaip 600 verslo partnerių.