Kompanija „Robotbase“, įsikūrusi Niujorke, kuria pirmąjį pasaulyje asmeninį robotą, kuris atliktų daugybę kasdienių užduočių – nuo šviesų įjungimo, iki namų saugojimo.
Roboto prototipas buvo pristatytas šiais metais vykusioje naujausių technologijų parodoje CES, Las Vegase. Kompanija tikisi sukurti prekybinį modelį jau šių metų pabaigoje. „Robotbase“ sukurtas asmeninio roboto prototipas yra moteriškos lyties, vardu Maya, tačiau planuojama jį patobulinti taip, kad roboto avatarą vartotojai galėtų pasirinkti patys.
Naujas asmeninis robotas turi daug galimybių. Jis praneša naujienas, orų prognozes, primena apie artėjančius susitikimus, pažadina ryte – panašiai kaip „Apple“ sukurtas skaitmeninis asistentas „Siri“. Tačiau priešingai nei „Siri“, robotas turi pažangų dirbtinį intelektą. Jis gali atpažinti žmonių veidus, išraiškas ir net emocijas, atpažįsta objektus ir juda jų neužkliudydamas, supranta kalbą ir reaguoja į komandas. Asmeninis robotas sąveikauja su namų įrenginiais. Pavyzdžiui, jis gali išvirti kavos, paleisti muziką per muzikinį centrą ir reguliuoja apšvietimą. Robotas netgi gali sekti pasakas vaikams ir valdyti kambario apšvietimo šviesas pagal istorijos nuotaiką. Maya gali būti jūsų asmeninė asistentė – greitai ir produktyviai analizuojanti informaciją, ar netgi stilistė. Robotas gali užsakyti reikiamas prekes, fotografuoti, išsaugoti užrašus ir atlieka daug kitų naudingų funkcijų.
Robote veikia operacinė sistema „Android“, o jo programinė įranga paremta sudėtingais algoritmais, kurie leidžia identifikuoti aplinkoje esančias struktūras ir sujungti jas į atpažįstamą objektą. Panašiai dirba ir žmogaus smegenys.
Nors kai kuriems žmonėms mintis, jog asmeninis robotas filmuotų jų namus ir turėtų priėjimą prie daug asmeninės informacijos, gali nepatikti, roboto kūrėjai užtikrina, kad informacija nebus prieinama pašaliniams asmenims.
Prieš dvidešimt metų pasirodė asmeniniai kompiuteriai, o prieš dešimt metų paplito išmanieji telefonai. Šie išradimai stipriai pakeitė žmonių kasdienybę. Vienas iš kompanijos „Robotbase“ įkūrėjų, Duy Huynh, mano, kad asmeniniai robotai padarys panašų perversmą ir taps neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi.