Dronų pramonė, nepaisant suvaržymų bei apribojimų, klesti. Oro robotai veržiasi į daugelį pramonės sričių, įvairios meno šakos – ne išimtis.
Fotografams dronai jau seniai tapo puikia „priemone“, kurios pagalba įmanoma užfiksuoti stulbinančius vaizdus iš aukščio ar panaudoti dronus meniškai ekspresionistiniams arba itin moderniems kadrams. Tačiau fotografija nėra vienintelė sritis, kurioje kūrybingi asmenys pasitelkia robotines skraidykles.
Pavyzdžiui, Kanados pramogų kompanija „Cirque du Soleil“ surengė spektaklį, kurio tikslas – interakcija tarp žmonių ir dronų. Be to, verta nepamiršti „Disney“ orinių marionečių, valdomų aviacijos įrenginiais, projekto. Kitaip tariant, vis dažniau kompanijos bei įvairios kultūros organizacijos siekia įrodyti, kad dronai yra tinkami ne tik kariuomenės tikslams, žmonių gelbėjimo operacijoms ar žaidimams. Jie taip pat tampa meno dalimi.
Robin McNicholas „The Guardian“ publikacijoje apie dronus rašo, kad oro robotų kultūra išaugo iš mėgėjų entuziastų. Jis pateikia tokius pavyzdžius kaip: „Nixie“, „Drone it Yourself“, „DJI Inspire 1“. Apžvalgininko nuomone, dronų pasiūla vartotojui šiandien yra taip puikiai apgalvota, kad iš esmės galėtų užimti aukščiausią vietą reklamos bei prekybos sąrašuose ne tik robotų technikos, bet ir bendruoju technologijų atžvilgiu. Vartotojai, ne komerciniais tikslais, gali naudoti dronus pagal poreikius, todėl, anot R. McNicholas, skraidančių robotų kultūra yra evoliucijos viršukalnėje.
Dronų panaudojimas meno kategorijoje sėkmingas ne tik dėl techninių galimybių. Svarbu tai, kad oro robotai kelia susižavėjimą, nuostabą. Tai, nepaisant ilgų tobulinimo metų, nauja sritis, provokuojanti visuomenės smalsumą. Žmonių ir robotų sąveika – komunikacija (pvz., projektas „Project Daedalus“) yra vienas įdomiausių veiksnių, kuriuos menininkai (teatre, foto sesijų metu, pokalbių šou ir t.t. ) siekia realizuoti.
Autonominių oro transporto priemonių panaudojimas meno industrijoje atveria modernių galimybių zoną ne tik menininkams, bet taip pat leidžia žmonėms kitaip pažvelgti į jau pažįstamas (ar absoliučiai naujas) sritis, vystant progresyvų požiūrį.