Visi turbūt puikiai žinome, kad robotai savo jėga gali gerokai pranokti žmones. Kai kuriose darbo vietose reikalinga fizinė ištvermė, tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai žmogus negali atlikti tam tikrų užduočių, pavyzdžiui, dirbti su sunkiais kroviniais. Tada į pagalbą pasitelkiami įvairūs mechanizmai ir robotai. Tačiau robotai yra „kaprizingi“. Ir priversti robotą atlikti kokį nors darbą, dažnai būna sudėtinga, o kartais netgi neįmanoma.
Todėl Pietų Korėjos laivų statybos kompanija „Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering“ nusprendė suvienyti žmonių ir robotų jėgas. Kalba eina apie egzoskeletus. Jie jau naudojami tokiose medicinos srityse kaip reabilitacija ir pagalba neįgaliesiems. Tačiau kompanijos tikslas labiau orientuotas į tai, kad egzoskeletai aprūpintų darbininkus, kurie dirba su sunkiasvoriais kroviniais, „didžiule jėga“.
Egzoskeleto prototipas sveria 28 kg. Tačiau žmogus nejaučia jo svorio, kadangi įrenginys sukonstruotas taip, kad remtųsi į žemę. Elektrinės ir hidraulinės pavaros varomos akumuliatorinės baterijos dėka, kuri veikia 3 valandas. Pavarų dėka egzoskeleto savininkas eina įprastai, tačiau jo „keliamoji jėga“ padidėja 30 kilogramų. Pavyzdžiui, jei žmogus gali pakelti 50 kg, su egzoskeletu jam atrodys, kad jis pakėlė tik 20 kg svorį.
Egzoskeletas labai patiko laivų statybos darbininkams, tačiau jie norėtų, kad jis greičiau judėtų ir galėtų pakelti dar sunkesnius krovinius. Artimiausiu metu planuojama egzoskeletą patobulinti iki tokio lygmens, kad jis galėtų pakelti net 100 kg krovinį.