Robotai, pirmiausia, kuriami žmonių saugumui, o tik po to pramogai. Viena iš pavojingiausių profesijų yra mokslininkų. Laboratorijose jiems tenka dirbti su nuodais, pavojingomis medžiagomis, virusais ir radioaktyviaisiais elementais. Todėl kompanija „Yaskawa“ ir institutas AIST sukūrė robotą „Mahoro“, kuris atliks visus pavojingus eksperimentus. O mokslininkai visa tai galės stebėti už laboratorijos sienos ribų.
Roboto kūrėjai ilgai svarstė, ar sukurti robotizuotą mašiną, kuri specializuotųsi tik vienoje srityje, ar galėtų atlikti plataus spektro užduotis. Tačiau įvertinę situaciją, jie visgi sukūrė universalų robotą, kuris gali atlikti įvairias užduotis, naudojant nesudėtingą valdymo sistemą.
Robotą „Mahoro“ galima valdyti kompiuteriu, trimatės platformos CAD dėka, su kuria modeliuojamas 3D objektų išdėstymas laboratorijoje. Trimatis žemėlapis sudarytas naudojant 3D skaitytuvą po to sukalibruotas. Operatorius šiame žemėlapyje nurodo konkrečius objektus, o robotas visą darbą atlieka savarankiškai.
Pasak kūrėjų, robotas „Mahoro“ darbus atlieka tiksliau nei žmogus. Šiuo momentu robotas naudojamas kai kuriuose farmacijos universitetuose ir kompanijose. „Mahoro“ kūrėjų ateities planai – išmokyti robotą dirbti kartu su žmogumi.