Japonijos Osakos prefektūros universitetas pristatė naujos kartos augalų auginimo kompleksą „Green Crocs“. Mokslininkai pasitelkę „Philips GreenPower“ LED lempas, naudoja pirmąjį visiškai dirbtinį šviesos tipą.
Naujoji gamykla „Green Crocs“ – tai naujos kartos įmonė, kurioje bus auginamos net 500 rūšių lapinės daržovės. Mokslininkai iš „Green Crocs“ pirmieji pasaulyje naudoja naują technologiją, pavadinimu „diagnostinė sodinukų sistema“, o taip pat „automatinę transportavimo sistemą“. Sodinukus reikia pasodinti į apšviestą mėlynos spalvos LED foną. Diagnostinė sistema įvertina sodinuko kokybę, o šviesa patenka į augalo pigmentą. Būtent toks intensyvios fluorescencijos būdas padeda atskirti aukštos kokybės sodinuką su aukštu chlorofilu, iš kurio išaugs puikios kokybės daržovės su žaliais sveikais lapais.
„Automatizuota transportavimo sistema“ naudoja robotus, kurie padeda persodinti sodinukus į mobilųjį transporterį. Šios platformos ilgis – 30 metrų, aukštis – 9 metrai ir ją sudaro 400 vagų, skirtų augalams auginti.
Nurinkti augalus galima po 18 dienų. Robotai puikiai atlieka savo darbą, todėl gamykloje dirba nedidelis kiekis žmonių. Be to, augalų nereikia skiepyti kenksmingomis bakterijomis, kurias anksčiau darbuotojai naudojo augalų augimui skatinti. Gamykla „Green Crocs“ ketina naudoti 13000 „Philips GreenPower“ LED sistemų, o taip pat kompanijos „gamybos modulį“.
Į šį modulį įtaisyta šviesos diodų mikroschema su raudona ir balta infraraudonųjų spindulių šviesomis. Ji siųs ilgas raudonas šviesos bangas, kurios padės optimaliai vystytis augalams. Lyginant su įprastomis fluorescencinėmis lempomis, gamybos modulio naudojimas sumažina energijos suvartojimą iki 55 %. Daržovės, užaugintos gamykloje „Green Crocs“ su gamintojo ženklu „Gauken Greens“, prekyboje pasirodė šių metų spalio pabaigoje.