Robotų technikos ekspertai ilgą laiką bando sukurti robotizuotas rankas, kurios būtų lengvos, paslankios ir saugios. Dauguma panašių kūrinių paremti sudėtingomis judesio pavaromis, dirbtiniais raumenimis, jutikliais ir programinę įrangą, kurie padeda robotinėmms-rankoms veikti sistemingai. Bene didžiausias tokio pobūdžio išradimų trūkumas – mechanizmai yra užpildyti elektriniais varikliais bei kitais sunkiais, gremėzdiškais įrenginiais, kurie turi daug įtakos roboto-rankos dydžiui bei svoriui.
Ieškodama sprendimo „Disney Research“ laboratorijų grupė, remiama „The Walt Disney“ kompanijos, sugalvojo kaip sukurti robotizuotas rankas, kurios būtų lengvesnės bei kur kas mažesnės masės, bet didesnio, nei įprastai, greičio. Norėdami įgyvendinti iššūkiu tapusią viziją, kūrėjai atsisakė naudoti įprastus, primityvius variklius ir pasirinko „skysčio perdavimo“ technologiją. Inovatyvią sistemą sudaro unikalūs valcuotos diafragmos cilindrai-vamzdžiai (panašūs į hidraulinius cilindrus, tačiau vietoje stumdomų vožtuvų turi guminį „gaubtuką“) užpildomi vandeniu arba net oru.
Ši perdavimo sistema atveria naujas galimybes elektrinio motoro pritaikymui bei panaudojimui – tai, tarsi hidraulikos ir elektrinio motoro veikimo „niuansų“ sujungimas į vieną bendrą kompoziciją, atsirenkant tik efektyviausias jų savybes. Pasitelkus šią šiuolaikišką technologiją primityvus bei sunkus variklis, integruotas prie pat sąnario, nėra būtinas, nes suaktyvinus vieną, skysčio perdavimui skirto, elemento pusę – galia iš karto yra perduodama į kitą vamzdžio pusę. Robotai–rankos taip pat veikia pasitelkus lėtos trinties transmisiją (trinties jėga veikia dviejų paviršių susilietimo srityje, besipriešinant jų judėjimui ar polinkiui judėti; trinties jėga elementų kinetinę energiją verčia galios energija), kurios „dėka“ išgaunamas saugus judesių sistemingumas.
Iššūkių nesibaiminančios komandos – Tianyao Chen, Peter Whitney ir Jessica Hodgins – Tarptautinėje sumanių robotų ir sistemų konferencijoje (angl. International Conference on Intelligent Robots and Systems, IROS) pristatyta technologija (nepaisant to, jog vis dar, anot kūrėjų, reikalauja tobulinimo) yra svarbus žingsnis inovatyvių idėjų realizacijos link. Pristatomos robotizuotos rankos yra lengvos bei greitos, o lėta trinties transmisija suteikia galimybę atlikti preciziškus ir delikačius judesius, garantuojančius saugumą ne tik mechanizmą naudojantiems asmenims, bet ir patikimumą esant sąveikai su kitais žmonėmis.