Tyrėjai savo nuotoliniu būdu valdomai robotinei mašinėlei panaudojo imperatoriškojo pingvino jauniklio maskuotę, siekdami priartėti prie pingvinų, jų netrikdant.
Gyvūnų elgsenos tyrimai gali būti gan sudėtingi – žmogaus buvimas šalia verčia juos jaudintis, jie ima elgtis neįprastai. Viena išeitis to išvengti, naudoti nuotoliniu būdu valdomas robotines mašinėles (roverius), tačiau kai kurie gyvūnai yra gerokai baikštesni nei kiti. Pingvinus tyrinėjantys mokslininkai nusprendė užmaskuoti savo roverį ir padaryti jį panašų į imperatoriškojo pingvino jauniklį. Taip užmaskuotas robotas geba daug arčiau priartėti prie paukščių, jų neišgąsdindamas.
Tarptautinė mokslininkų komanda iš Strasbūro universiteto, vedamo Yvono Le Maho, Adelės Žemėje, Antarktidoje įkurdino 34 karališkuosius pingvinus. Pingvinams buvo pritaisyti išoriniai širdies ritmo matuokliai, kurių duomenis galima nuskaityti RFID ryšio antena, tačiau tam būtina priartėti per maždaug 60 centimetrų atstumą.
Šie pingvinai yra itin baikštūs. Mokslininkai norėdami surinkti daviklių duomenis, tarp pingvinų pasiuntė savo neužmaskuotą roverį. Nors kiaušinius perintys pingvinai ne itin draugiškai sutiko robotą, klykė bei jį baksnojo snapais, tačiau roveris savo misiją įvykdė. Be to, sutrikęs pingvinų širdies ritmas greičiau atsistatė po patirto streso, nei tada, kada duomenis kolonijoje rinko žmogus.
Roveris tap pat sugebėjo priartėti prie milžiniškų dramblinių ruonių, kurie tik vos atkreipė dėmesį į šalia zujantį robotą.
Tačiau tiriant imperatoriškuosius pingvinus, kurie yra dar baikštesni, tokio roboto nepakanka. Taigi mokslininkai nusprendė padaryti jį panašų į pingvino jauniklį. Pirmoji iš stiklo pluošto padaryta jo versija išgąsdino paukščius. Vėliau buvo sukurtos dar penkios roboto maskuotės versijos, kol galiausiai jis nebegąsdino pingvinų. Pingvinams įtiko pūkuotą jauniklį primenantis roboto kostiumas.
Tiesą sakant, pingvinai jautėsi taip gerai šalia užsimaskavusio roboto, jog jaunikliai net ėmė su juo glaustytis, kaip tai daro tarpusavyje, o suaugę pingvinai jam čiulbėjo ir atrodė nusiminę, kai šis jiems neatsakė tuo pačiu.
Šis roboto pritaikymas atveria naujas galimybes paukščių stebėjimui iš arti, o tiksliau klimato kaitos padariniams pingvinų kolonijose tirti. Roveris taip pat gali būti panaudotas įrašinėti garsams, gali gabenti vaizdo kemeras bei galybę jutiklių aplinkos tyrimams.