Amerikiečių mokslininkui iš Harvardo pavyko sukurti miniatiūrinį skraidantį robotą „RoboBee“, kuris savo išvaizda labai primena musę. Robotizuotos musės dydis ne vienintelis privalumas. Robotas musė sugeba puikiai manevruoti lygiai taip pat kaip tai daro realūs vabzdžiai.
Robotas pagamintas iš anglies pluošto sveria vos vieną gramą, tačiau turi tvirtus ir greitus sparnus, leidžiančius jam tiksliai manevruoti. Pasak kūrėjų, robotas bus naudojamas gelbėjimo operacijose, pavyzdžiui, po žemės drebėjimų, kai reikia pralįsti į pastato griuvėsius ir išgelbėti kam nors gyvybę.
Deja, robotas negali veikti autonomiškai. Kol kas jis prijungtas prie kontrolerio plonyčiu laidu. Anot kūrėjų, prireiks dar kelių metų, kad robotizuota musė galėtų skraidyti savarankiškai.
Tačiau nors robotą varžo laidai, jis puikiai demonstruoja savo sugebėjimus. Jo mažyčiai lankstūs sparnai, panašūs į tikros musės, per sekundę apsisuka maždaug 120 kartų. Tokį greitį robotas išvysto dėka pjezoelektrinės medžiagos, kuri ir suteikia jo sparnams manevringumo. Robotizuota musė moka skraidyti vertikaliai, atlikti žaibišką šuolį tam tikra kryptimi ir greitai skristi horizontalia linija.
Roboto musės kūrėjai tiki, kad jų kūrinio privalumai – ultra kompaktiškumas ir tikslus manevringumas sudomins kareivius, kurį jie galės panaudoti kaip nematomą elektroninę akį priešui stebėti.