Programinės įrangos gamintoja „Adobe“ pirmą kartą per savo veiklos istoriją pateikė rinkai savo „fizinius“ produktus. Jais tapo rašiklis „Ink“ ir liniuotė „Slide“. Šie masinei rinkai skirti gaminiai veikia su „iPad“ planšetiniais kompiuteriais, kuriuose įdiegta ne senesnė nei „iOS 7“ operacinė sistema.
Skelbiama, kad „Adobe“ šiuos gaminius sukūrė kartu su dizaino bendrove „Amunition“, kuri anksčiau padėjo bendrovei „Beats“ suprojektuoti vienas stilingiausių jos ausinių.
„Ink“ skaitmeninio rašiklio korpusas, pagal „Apple“ stilių, pagamintas iš aliuminio ir plastiko. Jis yra trijų briaunų, šiek tiek išlenktas ir turi valdymo mygtuką, kuris įjungia bei išjungia rašiklį ir iškviečia apskritimo formos meniu. „Ink“ naudoja „Adonit Pixelpoint“ technologiją ir fiksuoja spaudimo jėgą. Priešingame rašiklio korpuso gale yra pasirinktos piešimo spalvos ir baterijos įkrovos lygio indikatorius. Įrenginys komplektuojamas su dėklu, kuriame įrengtas USB lizdas, per kurį galima įkrauti rašiklio bateriją.
Skaitmeninė liniuotė „Slide“ taip pat pagaminta iš aliuminio. Ji skirta tiesioms linijoms bei įvairioms skirtingo sudėtingumo geometrinėms formoms braižyti „iPad“ ekrane. Skirtingai nei „Ink“ rašiklis, „Slide“ nenaudoja „Bluetooth“ technologijos ryšiui su planšete palaikyti. Liniuotės apatinėje dalyje yra dvi atramėlės, saugančios „iPod“ ekraną nuo galimų subraižymų ir pranešinėjančios planšetėje veikiančioms „Adobe“ programoms apie „Slide“ naudojimą.
Liniuotės korpuse taip pat yra mechaninis mygtukas, kuris skirtas darbo režimui perjungti. Pranešama, kad minėtųjų įrenginių komplektas kainuoja 200 JAV dol. Kol kas „Slide“ ir „Ink“ pardavinėjami tik JAV, tačiau dar šiais metais bus pateikti ir kitų šalių rinkoms.
Vis dėlto profesionaliam darbui šie piešimo ir braižymo įrankiai vargu ar tiks, teigia specialistai. Antai amerikietis iliustratorius Devonas Cady-Lee pastebėjo, jog norint juos pritaikyti profesionaliam naudojimui reikėtų išplėsti jų funkcionalumą, pranešė „The Verge“.