Dar nuo mokyklos laikų mums gerai žinomas formos atminties efektas, kai kaitinamas vielos gabalas išsitiesina, tarsi pamojus burtų lazdele. Kažką panašaus savo vizualine dalimi realizavo Harvardo universiteto mokslininkai, sukūrę „stebuklingą“ šviestuvą, praneša puslapis „IEEE Spectrum“.
Šviestuvas sukurtas, naudojant šiais laikais madingą 3D spausdinimo technologiją, taip pat papildomas priemones, kurios priverčia šviestuvą tiesiogine to žodžio prasme susilankstyti į reikiamą formą.
Trimačio spausdinimo technologija naudojama daugumos komponentų gamybai, išskyrus platformą „Arduino“ ir LED lemputę.
Pasitelkdami 3D spausdinimą, mokslininkai sukūrė tokius komponentus, kaip karkasas su mechaniniu jungikliu, polimerines plokšteles su formos atmintimi ir tūrinius sensorinius daviklius. Bene svarbiausi elementai yra būtent plokštelės, kurios susilenkia savarankiškai (be žmogaus pagalbos), kai tik įjungiama elektros srovė.
Susirinkimo procesas užima keletą sekundžių ir atrodo, kaip galima matyti vaizdo klipe, tikrai įdomiai. Žinoma, vargu, ar greitu metu pamatysime kažką panašaus, į susirenkančius buitinius prietaisus (lygintus, mikserius ir t. t.), tačiau pati demonstracija iš tiesų palieka įspūdį.