Masačusetso universiteto (JAV) „Media Lab“ laboratorijoje pagaminta „gyva“ knyga, priverčianti skaitytoją fiziškai jausti pasakojimo veikėjų patiriamas emocijas.
Tam naudojami knygoje įdiegti jutikliai ir jungtys, susietos su specialia liemene, kurią turi dėvėti knygos skaitytojas. Ši liemenė fiziškai perteikia siužeto eigą: pavyzdžiui, jei pagrindinis veikėjas patenka į pavojingą situaciją, liemenė pradeda spaustis.
Jeigu pasakojama apie liūdnus įvykius, knygos viršelyje įsižiebia 150 šviesos diodų. Kai reikia jaudintis, liemenė ima vibruoti, o kai sutrikti – šilti, skelbia dienraštis „Guardian“.
Tokia interaktyvi skaitymo sistema buvo pavadinta „Sensory Fiction“ ir pirmą kartą išbandyta su JAV rašytojos James Tiptree fantastine knyga „Mergaitė, kurią prijungė“.
Pagrindinė šios knygos veikėja – septyniolikmetė mergina, kamuojama hiperkorticizmo sindromo. Po nesėkmingo bandymo nusižudyti ji patenka į ligoninę, tačiau technologijų pažanga suteikia jai galimybę persikūnyti į nuostabią avatarę ir gyventi visai kitą gyvenimą.