Naujos „Google“ projektas, kuris numato diabetikams skirtų „išmaniųjų“ kontaktinių lęšių sukūrimą, nėra pirmasis šioje srityje. Analogišką projektą dar 2011 m. anonsavo laboratorija „Microsoft Research“. Tiesa, dabar daugelis iš tų, kurie tuomet dirbo su „Microsoft Research“, dabar bendradarbiauja su „Google“.
Vašingtono universiteto (JAV) profesorius Babak Parviz buvo vienas iš pirmųjų, kurie „išmaniųjų“ kontaktinių lęšių srityje pradėjo dirbti kartu su „Microsoft Research“. Dabar jis dirba laboratorijoje „Google X“, kurioje tobulina akinius „Google Glass“, taip pat kuruoja kontaktinių lęšių projektą.
Reikia pažymėti, kad „Microsoft“ laboratorija didelės sėkmės šioje srityje nesulaukė, taigi „Google“ teks atidžiai išstudijuoti padarytas klaidas. Tiesa, net ir šiandien „Google“ nėra vienintelė šioje srityje.
Štai kompanija „Sensimed Triggerfish“ siūlo lęšius, kurie atlieka akies pokyčių monitoringą ir kuria, pavyzdžiui, glaukomos gydymo strategiją, atsižvelgiant į konkrečias kiekvieno žmogaus ligos gydymo aplinkybes. Malmės universiteto (Švedija) mokslininkai taip pat yra sukūrę lęšių, kurie turi savo kuro elementą, o tam reikalui išnaudoja ašaras.
Bet kokiu atveju, atskirų universitetų galimybės yra daug mažesnės, nei pasaulinio technologijų giganto „Google“, o esant tinkamai pasirinktai strategijai, perspektyvus projektas gali tapti sėkmingu. Antra vertus, net ir nepasisekus, „Google“ dėl to per daug nesikrims – galėjome matyti daugybę perspektyvių „Google“ projektų, kurie po kurio laiko būdavo negailestingai nutraukiami.