Lietuviškos įmonės UAB „Ars Lab“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) Inovacijų ir verslo centro pastangomis sukurtas pirmasis pasaulyje mobilios elektroninės nosies prototipas, kuris skirtas paukštienos šviežumui nustatyti.
Šis prototipas bus tobulinimas ir vėliau galės nustatyti mėsos bei žuvies kokybę.
Jau netrukus parduotuvių lentynas pasieks vienas sėkmingiausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių – mėsos šviežumą nustatanti elektroninė nosis. Ją KTU mokslininkams sukurti ir pagaminti užsakė įmonė UAB „Ars Lab“.
KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto profesorius Darius Gailius teigia: „vietoje to, kad mėsos, o šiuo atveju paukštienos, šviežumą parduotuvėje vartotojas nustatytų uostydamas, dabar galės tai padaryti specialiu įrenginiu – elektronine nosimi, kuri yra žymiai tikslesnė ir objektyvesnė“.
Tai ypač pravers šeimininkėms (ir ne tik), kai reikės patikrinti jau kurį laiką šaldytuve laikomos mėsos šviežumą – tai bus galima padaryti elektroniniu prietaisu. Visa informacija iš prietaiso patenka į mobilųjį telefoną, kuriame yra sukurta speciali mobili aplikacija grafiškai atvaizduojanti įvairius mėsos parametrus“, – sako mokslininkas.
Elektroninę nosį ir dar daugiau technologinių naujovių bus galima iš arčiau pamatyti 2013 m. lapkričio 22 d. Kauno Žalgirio arenoje vyksiančioje „Local Hubs in Global Network“ konferencijoje, jauno verslo parodoje, kurią organizuoja KTU Inovacijų ir verslo centras.