Taivano nacionalinio universiteto Dėvimų kompiuterių tyrimų centras „UbiComp Lamp“ pranešė pagaminęs dirbtinį žmogaus dantį su „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“ belaidžio ryšio mikroschemomis. Toks dantis leidžia siųsti informaciją apie žmogaus veiksmus į kompiuterį arba išmanųjį telefoną, pranešė „ABC News“.
„UbiComp Lamp“ specialistai tikisi, kad jų išradimas gali būti sėkmingai naudojamas medicinoje vykdant pacientų maisto bei skysčių vartojimo kontrolę realiuoju laiku. Žmogaus burną jie apibūdino kaip strateginės reikšmės daviklio, sekančio „paciento oralinę veiklą“, įrengimo vietą.
Pranešama, kad tokiame dirbtiniame dantyje įrengtas 3 ašių akselerometras ir kiti davikliai, nuolat stebintys burnos ertmę ir fiksuojantys kosulį, kramtymą, gėrimą arba kalbėjimą. Nors medicininiai tokio įrenginio privalumai atrodo keistokai, vis dėlto dirbtinis dantis su davikliais ir belaidžio ryšio galimybėmis galės informuoti gydytojus apie tai, ką jų pacientai geria ir valgo, ar kartais jie neturi kvėpavimo problemų, o tai kai kuriais atvejais gali būti svarbu kontroliuojant gydymą.
„UbiComp Lamp“ specialistai pranešė išbandę tokio danties prototipą su 8 savanoriais. Tiesa, prie informaciją įrašinėjančio įrenginio jie kol kas buvo prijungti plonu laideliu, tačiau esą jau ruošiamasi bandymams ir su dantyje įrengtu „Bluetooth“ ryšio moduliu. Einant gulti dantį galima išimti ir įkrauti jo bateriją indukciniu krovikliu.
Bandymų metu buvo patvirtinta, kad dirbtinio danties prototipas buvo pakankamai saugus: jis nė vienu atveju neiškrito, negrėsė ir netyčinio prarijimo pavojus. Apdorojant jo surinktus duomenis paaiškėjo, kad inžinierių sukurta programinė įranga 93 proc. tikslumu nustatė ir atpažino konkrečius paciento „oralinius veiksmus“.