2014 m. kompanija „Intel“ tikisi pristatyti antros kartos „Thunderbolt“ valdiklius, kurie padidins informacijos perdavimo spartą dvigubai. Pirmos kartos „Thunderbolt“ plačiai nepaplito, tačiau „Intel“ tai aiškino ilgai trunkančiu sertifikavimo procesu. Antra vertus, gamintojai pažymi atitinkamų valdiklių elementarų brangumą, kadangi juos gamina tik „Intel“, kuri atsisako sąsają integruoti į savo mikroschemų rinkinius.
Vis tik kai kurie kompiuterių komponentų gamintojai tikisi, jog ateityje „Intel“ sąsajos „Thunderbolt“ palaikymą integruos į savo mikroschemų rinkinius ir atsisakys diskretinių valdiklių, kaip tai daro dabar. Pavyzdžiui, procesorių lizdų gamintojo „Lotes“ atstovų teigimu, tai leistų smarkiai išpopuliarinti sąsają jau 2014 metais. Tiesa, „Intel“ apie tai šnekėti nelabai nusiteikusi. Juo labiau, kad kiek anksčiau kompanijos vadovybė teigė, jog tokių planų nėra ir artimiausioje ateityje nenusimato.
Trečių šalių gamintojai į „Thunderbolt“ plėtrą įtraukti labai ribotai. Šią sąsają palaikantys lizdai gaminami kompanijų „Lotes“, „Aviation Electronics“ ir „Foxlink“. Kabelius gamina „Foxlink“, „Lintes“ ir „Sumitomo Electric Industries“. Jei „Intel“ partneriai tikisi integruoto „Thunderbolt“ palaikymo, tai leidžia manyti, kad jie tam turi savų priežasčių (o gal net neskelbiamos informacijos). Galų gale, per paskutinius metus buvo integruojama viskas ir visur, kur tik įmanoma, tad „Intel“ planai gali pasikeisti gana greitai.