Britų inžinieriai sukūrė išmaniojo radijo imtuvo prototipą, kuris savo nuožiūra gali keisti radijo transliacijų interaktyvumo pobūdį atsižvelgdamas į gaunamą informaciją apie klausytojus.
Korporacijos BBC „Future Media North Lab“ laboratorijoje pagamintas interaktyvaus radijo imtuvo „Perceptive Radio“ prototipas jau sugeba prisitaikyti prie savo klausytojų aplinkos ir atitinkamai keisti savo transliacijų turinį. Pasak BBC atstovų, dabartinis „Perceptive Radio“ variantas skirtas Anglijoje mėgstamų radijo pjesių interaktyvumui atskleisti.
Šis imtuvas gali žaibiškai keisti transliuojamos pjesės siužetą ir dialogus remiantis gaunama informacija apie klausytojo buvimo vietą ir jį supančią aplinką. Tuo tikslu vieno iš pjesė veikėjų vaidmenį atlieka kompiuteris: jis gali parinkinėti tinkamas frazes iš paruoštų dialogų duomenų bazės arba generuoti jas sintezuojamu balsu. Jei radijo pjesėje veiksmas vyksta saulėtą dieną, o už klausytojo namų langų pliaupia lietus, pjesės veikėjų frazės bus pakeistos taip, kad atitiktų realias oro sąlygas.
„Perceptive Radio“ taip pat gali automatiškai reguliuoti savo garsą ir ekvalaizerio nustatymus atsižvelgiant į klausytojo judėjimą patalpoje: taip siekiama suteikti maksimalų transliacijos klausymosi komfortiškumą ir kuo giliau „panardinti“ klausytoją į radijo pjesės veiksmą. „Perceptive Radio“ turi būti jungiamas prie interneto.
Pagal IP adreso geolokaciją radijo imtuvas nustato apytikrę savo buvimo vietą ir, atsižvelgdamas į geografinę padėtį, atitinkamai modifikuoja radijo transliacijas, įterpdamas į jas realią informaciją apie oro sąlygas šioje vietovėje, paros metą, natūralų apšvietimą, svarbiausius vietinius įvykius ir t. t. Pavyzdžiui, radijo pjesės transliacijos metu „Perceptive Radio“ kompiuteris gali pakeisti minimus vietovių pavadinimus kitais, realiais, esančiais netoli klausytojo, arba paminėti vietines aktualijas, taip suteikiant veiksmui didesnio tikroviškumo.
„Perceptive Radio“ įrengti davikliai, tarp jų šviesos detektorius ir mikrofonas, padeda imtuvo kompiuteriui analizuoti, kuo užsiėmęs klausytojas. Pavyzdžiui, tyla gali reikšti, kad jis ilsisi krėsle, o vandens garsas – kad tvarkosi virtuvėje.
Priklausomai nuo aplinkos triukšmo fono reguliuojamas imtuvo garso lygis. Kol kas „Perceptive Radio“ naudojamas kaip tobulintinas naujovės prototipas, komercinė jo gamyba neplanuojama. Šiaip ar taip, šio imtuvo interaktyvumo gebėjimų stiprinimas žada naują radijo transliacijų renesansą, kai, remiantis interneto ir elektroninių daviklių teikiamomis informacijos rinkimo bei jos apdorojimo galimybėmis pavieniai radijo klausytojai gautų jiems asmeniškai pritaikytą ir dominantį masinių transliacijų turinį.