JAV Kalifornijos technologijos instituto (CalTech) mokslininkai sukūrė nebrangų elektroninį lustą, gebantį generuoti ir spinduliuoti terahercinio diapazono (THz) radijo bangas.
Šis radijo bangų ruožas yra praktiškai nenaudojamoje elektromagnetinio spektro dalyje: jis yra tarp mikrobangų ir tolimosios infraraudonosios spinduliuotės.
Terahercinės bangos gali prasiskverbti pro bet kokią medžiagą be jonizuojančio pažeidimo, kuris būdingas Rentgeno spinduliams. Pasak instituto mokslininkų, jų sukurti lustai, integruoti į nešiojamuosius įrenginius, galės būti naudojami daugelyje sričių: nuo saugumo sistemų iki belaidžio ryšio sistemų ir medicinos technikos.
Pranešama, kad naujieji lustai gali generuoti tūkstančius kartų stipresnius terahercinio dažnio radijo signalus nei bet kokia iš šiuo metu naudojamų technologijų. Be to, jų skleidžiamas terahercinio dažnio bangas galima dinamiškai programuoti nukreipiant į konkretų tašką, tad iš esmės šie lustai yra pirmieji pasaulyje integruoti teraherciniai skeneriai, sakoma pranešime.
Pasak tyrėjų, tokiais skeneriais galima aptikti skustuvo ašmenis plastiko gabale ar nustatyti riebalų kiekį biologiniuose audiniuose.