Sprendžiant iš turimos informacijos, kompanija „Apple“ darbuojasi prie savo „Google Glass“ analogo; tiksliau, „Google Glass“ yra „Apple Glass Project“ analogas, kuriam skirta patentinė paraiška buvo pateikta 2006 m., viešai publikuota 2008 m., o pats patentas išduotas 2009 m.
Dabar kompanija „Apple“ pateikė naują patentinę paraišką, kuri „praplečia ir papildo“, aprašo naujas būsimo įrenginio funkcijas. Iš pradžių kampanijos iš Kupertino projektas atrodė kaip grotuvams skirtas medijos aksesuaras, tačiau dabar aiškėja, kad „Apple“ į savo naująjį kūrinį ketina integruoti vos ne visą išmanųjį telefoną!
Iš principo, „Apple“ patente aprašomas abstraktus „nešiojamas įrenginys, skirtas informacijos atvaizdavimui“. Dokumente pažymima, jog jis gali turėtų akinių su integruotu ekranu formą, kaip opcija gali būti įdiegti garsiakalbiai (arba ausinės), apsauginis stiklas, kuris yra prieš vartotojo veidą, arba bet koks kitas ant galvos nešiojamas įrenginys su ekranu bei garsiakalbiais.
Be to, šis įrenginys turėtų gauti vieną ar kelis jutiklius, kurie spręs, kokia yra vartotojo padėtis erdvėje ir, žinoma, ar įrenginys apskritai yra ant vartotojo galvos.
Jei „Google Glass“ savo dabartiniu pavidalu yra savotiškas priedėlis prie mobilaus įrenginio, tai „Apple“ versija yra savarankiškas mobilus prietaisas, turintis visa tai atitinkantį funkcionalumą, įskaitant balso ir vaizdo perdavimo galimybę per bevielį arba mobilųjį ryšį.
Dokumente taip pat kalbama apie tam tikrą „media turinio pristatymo mechanizmą“. Sprendžiant iš aprašymo, būsimas „Apple“ įrenginys turės tokias funkcijas, kaip „online“ vaizdinės medžiagos, muzikos transliavimas, bus netgi galima žaisti žaidimus.
Tokiu būdu, „Apple“ akcentuoja medijos turinį, o ne papildytą realybę, kuri yra „Google Glass“ kertiniu akmeniu. Atsižvelgiant į tai, jog ta pačia kryptimi dirba „Microsoft“, o taip pat kompanija „Olympus“, yra visos prielaidos teigti, kad artimiausiu metu mobilių įrenginių paradigma kardinaliai pasikeis, nors visa tai vėluoja jau virš dešimtmečio.