Įvairiausi teminiai interneto portalai jau ne kartą rašė apie kompanijos „Google“ kuriamą „Glass“ projektą, kuriuo siekiama sukurti taip vadinamus papildytos realybės akinius, iš esmės, esančius tikru mobiliu nešiojamuoju kompiuteriu. Daugelį šis projektas jau spėjo sužavėti, tačiau jo pasirodymo mažmeninėje prekyboje teks laukti dar ilgai – mažiausiai iki 2014 metų.
Priminsime, kad „Google“ planuoja sukurti akinius, kurie turi 1,3 cm įstrižainės ekraną, taip pat kamerą, bateriją ir anteną su bevielio ryšio standartą palaikančia mikroschemą. Amerikiečių žurnalo „Time“ duomenimis, prieš patekdamas į mažmeninę prekybą, iš pradžių bus išleista versija programinės įrangos kūrėjams, o tai turėtų nutikti kitų metų pradžioje.
Pagrindinėmis savybėmis įvardijamos galimybė fotografuoti ir dalintis vaizdais socialiniuose tinkluose, užrašų knygutė su galimybe priminti suplanuotus įvykius, prieiga prie interneto, žemėlapių ir t. t. Kol kas pagrindine „Google Glass“ problema yra duomenų įvedimo metodas, kadangi klaviatūros ir jutiklinio ekrano nėra, tuo tarpu balso komandos taip pat nėra pats efektyviausias būdas, kadangi tai sukels problemų, vartotojui esant viešose vietose, kur daug žmonių.
Ne ką svarbiau yra ir būtinybė sukurti specialų procesorių, atmintį, bateriją – tokiu būdu, kompanijai „Google“ teks padirbėti iš peties. Papildytos realybės akinių plataus išplitimo galimybė, o kartu ir su jais vis labiau populiarėsiančios „Google“ paslaugos, tikėtina, taps puikiu paskatinimu programinės įrangos kūrėjams.