Ar saulės baterijos gali būti tamprios? Nors skamba keistai, bet tai tiesa. Rubeno Freire sukurtai „Kuaray“ koncepcijai reikalingi tamprūs saulės elementai. Šiam produktui sukurti buvo naudojamas organinių dalelių plastikas, ličio jonai, aliuminio sodos skardinės ir net kukurūzai.
Plastikinis korpusas sudaro didžiausią įkroviklio dalį. Jis yra pagamintas iš patentuotos medžiagos „Mirel“. Iš tiesų tai yra biologiškai skaidi derva, kurią gamina „Metabolix“ kompanija. Biologiniu pagrindu sukurtas šviesos aktyvuojamas plastikas, kurį sukūrė „Konarka“, taip pat naudojamas ir plokštei su ličio jonų baterija.
Čia naudojama konfigūracija atrodo kaip tikra magija. Prietaisas ne tik įkrauna elektroninius įrenginius, pavyzdžiui, mobiliuosius telefonus, bet taip pat tarnauja ir kaip specialus dėklas, kuriame jūs galite saugiai laikyti savo nešiojamuosius elektroninius įtaisus.
Plonasluoksnė saulės baterija yra sukurta „vyniotinio“ principu (angl. roll-to-roll). Skirtingai nuo standartinių saulės kolektorių šis elementas yra draugiškas aplinkai ir dar gerokai sumažina išlaidas.
Toks išradimas gali būti tvirtinamas prie bet kokio lango, kur gautų pakankamai saulės šviesos, reikalingos jūsų prietaisui įkrauti. Šie naujieji saulės elementai pavadinti „Kuaray“ – išvertus iš Gurani kalbos reiškia saulę. Guraniai – tai vietiniai Pietų Amerikos gyventojai.