Tikriausiai girdėjote apie 3D spausdintuvus ir smulkius daiktus, kuriuos jie gali atspausdinti. Ką pasakysite apie milžinišką 3D spausdintuvą, atspausdinantį namą per 20 valandų?
Nors didžiąją dalį 3D spausdintuvų šiandien išperka tik technologijų entuziastai, vis dėlto atsiranda žmonių, norinčių padaryti su šia technologiją kažką nuostabaus. Jau girdėjome istorijas apie ginklų, ar medicininės įrangos spausdinimą. Žinome, kad „Microsoft“ savo laboratorijose tokiu principu kuria bandomąsias peles ir klaviatūras. Tačiau profesorius Behrokhas Khoshnevisas sugalvojo kai ką šaunaus.
Didžiajai daliai pasaulio trūksta ne tik maisto, bet ir būsto. Visi bent jau per televizorių esame regėję lūšnynus Afrikoje ar Brazilijoje, ar Taborus Vilniaus pašonėje. Elementari problema – namą pastatyti kainuoja, ir tai užtrunka ne mažą laiko tarpą, tad valdžia neturi pinigų tokiems projektams. O suradus kapeikas, mūsų šaunieji statybininkai pastato pasigailėjimo vertus pastatus.
„O kas jei atsisakytumėme statybininkų ir įjungtumėme į darbą naujausias technologijas?“, pagalvojo prof. B. Khoshnevisas. Atsakymas labai paprastas – turėtumėme labai tvirtus namus, kuriuos būtų įmanoma pastatyti per 20 valandų ir jie kainuotų gerokai pigiau.
Vietoje cemento naudojama medžiaga – beveik trigubai tvirtesnė, o pastatą spausdintuvas kurtų sluoksnis po sluoksnio. Jei statomas didesnis bustas, pavyzdžiui daugiaaukštis ar namų kompleksas, galima sujungi kelis spausdintuvus. Pasirūpinta busto ekonomiškumu žiema, taip pat automatiška elektros laidų instaliacija ir kitomis smulkmenomis. Norintiems sužinoti daugiau smulkmenų, siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:
Beje, visa tai net ne prototipas ar brėžiniai. Visiems norintiems profesorius B. Khoshnevisas gali pademonstruoti puikiai funkcionuojantį modelį. Taip pat profesorius dirba ir su NASA. Šiai pasirodė, kad būtent taip būtų galima robotams Mėnulyje sukonstruoti bazę iki atvykstant pirmiesiems gyventojams.