Kompanija „Intel“ šiandien gali pasigirti pačia pažangiausia sudėtingų mikroschemų gamyba pasaulyje, kadangi sugeba išleisti 22 nm sprendimus su vertikaliais „FinFET“ tranzistoriais. Visa tai yra puiku, sutinka kompanijos ARM generalinis direktorius Wareen East, tačiau panašių technologijų naudojimas „SoC“ (System-on-Chip) mikroschemų gamyboje – tai tolygu bandymui naikinti muses patrankomis. Esant įspūdingam išoriniam efektui, tikslas ir nauda artėja nulio link.
ARM generalinis direktorius Warrent East (knowyourmobile.com nuotrauka)
22 nm technologijos ir „FinFET“ tranzistorių naudojimas pasiteisina tik centrinių procesorių gamyboje. Kaip kalbama apie „SoC“, tenka atsižvelgti į platų integruotų periferinių rinkinių spektrą, o didžioji jų dalis – tai analoginiai sprendimai (PLL, radijo moduliai ir t. t.). Šiuo metu, kaip puikiai žinome, „SoC“ „Atom“ mikroschemų gamybai „Intel“ naudoja 32 nm technologinį procesą, taigi ARM procesorių gamyba, naudojat TSMC 28 nm technologijas, šiuo metu yra pačios pažangiausios pasaulyje. Procesorių gigantas „Intel“ žada pradėti 22 nm „SoC“ „Atom“ gamybą 2013 m. („Silvermount“ architektūra; „Merrifield“ procesoriai). Vis tik ARM turi abejonių, jog tai gali būti ne adaptuotas „SoC“ mikroschemoms technologinis procesas, o dalelė to, kas naudojama centrinių procesorių gamyboje.
Pati kompanija ARM kartu su TSMC specialiai adaptuos technologinius procesorius su „FinFET“ tranzistorių naudojimu konkretiems architektūriniams sprendimams, o tai galutinai įvyks maždaug 2015 m. II pusėje. Maždaug metais anksčiau, taip pat pasitelkus į pagalbą „FinFET“, tačiau jau 20 nm technologijos rėmuose, gamybą pradės kompanija UMC. Tokiu būdu, ARM vadovas kol kas negali tiksliai pasakyti, kada jis tikisi pamatyti komercinius „analogus“ su Intel technologijomis.
Reikia paminėti, jog Intel taip pat turi manevrų laisvę. Pirma, ji gali vieno technologinio proceso metu apjungti paprastus 2D ir 3D-tranzistorius. Antra, procesorių gigantas vis tik moka integruoti analogines grandines į kristalus su „FinFET“, pavyzdžiui, integruodama į „Ivy Bridge“ procesorius „PCI Express“ kontroleriams reikalingas schemas. Iš kitos pusės, „SoC“ „Atom“ su 22 nm technologijos naudojimu pasirodymas turėjo įvykti šių metų rugpjūčio mėnesį, tačiau debiutas, panašu, atidedamas iki 2013 m., o tai gali byloti apie tam tikrus sunkumus.