Kompanija STEC, kuri viena iš pirmaujančių SSD kaupikių gamintojų, anonsavo naują technologiją, pavadintą „CellCare“. Gamintojo teigimu, ji maždaug 13 kartų padidina perrašymo ciklų į 24 nm „MLC NAND Flash“ atminties celių skaičių. Tokiu būdu resursas nuo 3000 ciklų padidinamas net iki maždaug 40 000.
„CellCare“ technologija – tai programinės ir aparatinės įrangos sąveikos rezultatas, kuris skirtas padidinti MLC mikroschemų produktyvumą ir gyvenimo ciklą. Naujos technologijos esmė – sekti atminties celių parametrus, o tai leidžia mažiau eikvoti jos resursus ir labiau valdyti jos susidėvėjimą; patobulintas valdymo mechanizmas leidžia kontroliuoti ir padidinti produktyvumą ir sumažinti duomenų įrašymo / skaitymo atsako laiką; patobulintas klaidų korekcijų mechanizmas kartu su skaitmeniniu signalo apdorojimu padidina informacijos patikimumą ir taip sumažina celių perrašymo ciklų skaičių.
„CellCare“ technologijos tikslas turėtų leisti kompanijai STEC sukurti naujus pramoninės klasės SSD kaupiklius su daug pigesnėmis „MLC NAND Flash“ mikroschemomis. Tokie diskai galės atlaikyti 10 pilno perrašymo ciklų per dieną, ir taip ištisus penkerius metus, kartu teigiama, jog esant 40 °C temperatūrai, tokie SSD galės trijų mėnesių laikotarpiu saugoti duomenis be rizikos juos prarasti. Tokiu būdu, jei paimtume 400 GB talpos kaupiklį su nauja STEC sukurta technologija, jame bus galima perrašyti net 7,3 PB duomenų.
STEC inžinieriai atliko eilę naujų kaupikių su „CellCare“ technologija ir ketvirtos kartos ASIC valdikliais, pasinaudodami JEDEC standartus atitinkančiais testais, kuriais siekiama išmatuoti galima perrašymo ciklų skaičių, saugomų duomenų vientisumą, kai SSD eksploatuojamas „streso“ sąlygomis, taip pat matuojama mikroschemų kokybė. Rezultatus galima matyti pateiktoje žemiau lentelėje:
Trumpai apibendrindami testų rezultatus, STEC atstovai juos traktuoja kaip galimybę geriausius pramonės klasės įrenginių bruožus perkelti į vartotojams skirtus SSD kaupiklius. „CellCare“ technologija bus panaudota visų kompanijos produktų su „MLC NAND Flash“ mikroschemomis serijose: turinčiuose PCIe sąsają, taip pat „ZeusIOPS SAS SSD“ ir „MACH16 SATA SSD“. Pastarųjų pasirodymas rinkoje įvyks 2012 metų pabaigoje.