Prisimenate Don Kichotą ir jo kovą su vėjo malūnais? Tai buvo gigantiškos struktūros, kurioms funkcionuoti reikėjo daug vėjo energijos, todėl dabartinės vėjo turbinos dėl šios priežasties taip pat statomos tikrai milžiniško dydžio. Nors vėjo energija yra laikoma kaip viena iš geriausių tvarių energijos šaltinių, visgi dėl didelės turbinų struktūros tam tikrose situacijose jos sunkiai pritaikomos ir panaudojamos.
Tačiau nuo šiol pamaina įprastinėms gigantiškoms vėjo turbinoms bus naujai Heatho Evdemono ir Notinghemo Trent universiteto ateities fabriko (Nottingham Trent University’s Future Factory) sukurtos kompaktiškos vėjo jėgainės „Wind Harvester“.
Naujo dizaino vėjo turbinos pasižymės ne tik horizontalia struktūra, bet taip pat jos galės generuoti elektros energiją tiek iš didelio, tiek ir iš mažo vėjo greičio. Tai tapo įmanoma su specifine judėjimo sistema, kuri dalyvauja elektros energijos gamybos procese.
„Wind Harvester“ veikimo principas pagrįstas slankiojančio judesio sistema, panašiai kaip lėktuvuose, kuriuose naudojami horizontalūs aerodinaminiai įrenginiai (dar kitaip, laikantieji sparnai). Tai leidžia prietaisui veikti net esant mažiems vėjo greičiams.
Turbina sukurta taip, kad neskleistų triukšmo ir galėtų būti įdiegta beveik visur, kur gebėtų generuoti elektros energiją iš mažo greičio vėjų. Šios labai tvarios vėjo turbinos idėjos kūrėjai teigia, kad naujosios turbinos veiks net esant didesniam vėjo greičiui nei iki šiol veikė dabartinės gigantiškų struktūrų vėjo turbinos.
„Wind Harvester“ gali būti pagamintas bet kokio dydžio iki 15 m pločio. Visais atvejais įrenginys bus mažesnio aukščio nei pusė metro virš žemės. Nuo tada, kai šios turbinos bus patogios transportuoti, nebeliks didelių gabaritų technikos poreikio. Šis pokytis palies ir gigantiškąsias vėjo turbinas.
Naujuosius veikiančius vėjo turbinų modelius planuojama įdiegti Derbišyro grafystėje (Derbyshire Peak District) jau netrukus.