Antrą penkmetį iš eilės Kinija demonstruoja pasiekimus, kurdama bendro naudojimo procesorius. Iš pradžių tai buvo procesoriai „Loongson“ su MIPS architektūra, taip pat praėjusį rudenį visiškai netikėtai horizonte pasirodę RISC architektūros procesoriai „Shenwei“. Dabar gi šaltiniai praneša, jog kinai jau turi savo procesorius su SPARC architektūra.
Vargu, ar galima teigti, jog tai tapo labai didele staigmena. Savo paskutiniesiems superkompiuteriams, kurie dirba su „Intel Xeon“ procesoriais, klasterinėms sąsajoms ir I/O komunikacijoms, kinai sukūrė galingą valdiklį, suderinamą su SPARC architektūra.
Šaltinis įsitikinęs, jog SPARC procesorius „Galaxy FT-1000“ „gimė“ būtent superkompiuterio „Tianhe“ kūrimo metu. Tai 8 branduolių sprendimas, dirbantis nuo 800 MHz iki 1 GHz taktiniu dažniu, ir palaikantis iki 64 skaičiavimų srautų. Procesorius palaiko keturis nepriklausomus DDR3 (iki 32 GB) operatyvios atminties kanalus, aštuonias „PCIe 2.0“ linijas ir tiesiogines sąsajas su trimis kitais procesoriais.
Tačiau pagrindinė naujiena slypi kiek kitur. Šaltinio „VR-Zone“ teigimu, Kinija jau kuria savo grafinius procesorius. Darbai vykdomi tiek centre, kuriame veikia ir superkompiuteris „Tianhe“, tiek ir moksliniame centre Charbine. Iš karto reikia pažymėti, jog kinų GPU nebus suderinami su kompanijos „Microsoft“ kuriamu API „DirectX“. Kitais žodžiais tariant, tai bus ne žaidimams skirti grafiniai procesoriai. Kinų GPU pirmiausia palaikys „OpenGL“, taip pat darbuosis negrafinių skaičiavimų srityje, kuriuose panaudojami GPU branduoliai, taigi galima kalbėti apie kiniškąjį „nVidia Tesla“ variantą.