Kompanija ARM anonsavo procesorių „ARM Cortex-M0+“, kurį jo kūrėjai vadina energetiškai efektyviausia tokio tipo mikroschema pasaulyje.
Naujasis ARM procesorius optimizuotas naudojimui ultra ekonomiškuose nebrangiuose mikrokontroleriuose, kurie diegiami į intelektualius sensorius ir kontrolės sistemas, kurios naudojamos namų buityje, medicinos monitoringe, meteorologinėse sistemose ir t. t.
„ARM Cortex-M0+“ – tai 32 bitų procesorius, pagamintas 90 nm technologijos pagrindu, dinaminė suvartojama srovė siekia 9 mikroamperai/MHz, o tai yra trečdaliu mažiau, nei pačiuose ekonomiškiausiuose šiandien 8 ir 16 bitų procesoriuose, tuo tarpu ARM sprendimo spartos lygis yra nepalyginamai didesnis.
Tai leis su šiuo procesoriumi dirbti keletą mėnesių autonominiu režimu, vykdant komunikaciją, valdymą ir bevielių įrenginių palaikymą. Sistema su ARM Cortex-M0+ gali būti valdoma internetu ir jau spėjo užsitarnauti praverdę „Daiktų internetas“.
Šiandieniniams procesoriams, ARM atstovų teigimu, neužtenka lankstumo ir funkcionalumo, kad jų pagrindu būtų galima sukurti sistemas, pavyzdžiui, galinčias bevieliu būdu analizuoti pramoninių statinių būklę, arba įeiti į daviklius, susijusius su sistemomis, kontroliuojančiomis žmogaus organizmo būklę.
ARM naujiena sukurta, naudojant pasiteisinusią „Cortex-M0“ architektūrą, kuris per visą savo egzistavimo laiką buvo tobulintas daugiau nei 50 kartų. Iš naujovių galima paminėti paspartinta prieiga prie įvesties/išvesties registrų ir periferinių įrenginių, patobulinta derinimo sistema, 2 lygių konvejeris, sumažinantis būtinų ciklų skaičių vienai instrukcijai atlikti iki minimumo ir t. t.
„Cortex-M0+“ palaiko paprastą naudoti į C panašų programavimo modelį ir suderinamas su dabartinėmis programėlėmis, skirtomis „Cortex-M0“. Jis pilnai suderinamas su procesorių serijos „Cortex-M“ ekosistema ir programine įranga, o tai leis be problemų migruoti prie daug produktyvesnių modelių „Cortex-M3“ ir „Cortex-M4“.