Kompanija „Qualcomm“ mano, jog plačiai reklamuojama „nVidia Tegra 3“ platforma ne tokia jau ir gera, kaip teigiama. Kartu kompanijos atstovai pabrėžia, jog nesibaimina galimo HTC atsisakymo naudotis vien tik „Qualcomm Snapdragon“ procesoriais. „Nė viena kompanija negali rodyti amžino palankumo vienam gamintojui“, – teigė „Qualcomm“ produktų valdymo padalinio vadovas Sy Choudury.
Kalbėdamas apie išmanųjį telefoną „HTC One X“, kuris naudos „Tegra 3“ procesorių, Sy Choudury teigė, jog „nVidia“ išreklamuota „4+1“ sistema daugiau remiasi savo specifikacijomis, nei realia skaičiavimo galia: „Egzistuoja skirtumas tarp įrenginio sukūrimo realiam naudojimui ir gamyba tik tam, kad girtis techninėmis charakteristikomis.“
„Qualcomm“ atstovas savo teiginius paremia šiuolaikiniu išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimo principu. „Iš tikrųjų tipiniuose išmaniojo telefono naudojimo scenarijuose nėra tiek srautų, kad būtų galima išnaudoti bent trečią branduolį“, – teigia Sy Choudury, nurodydamas, jog iš tikrųjų visa tai aktualu ir nešiojamiesiems bei stacionariems kompiuteriams. Jis mano, taktinių dažnių lenktynės ir branduolių auginimas išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių platformose iš esmės baigtas, kaip tai anksčiau įvyko procesoriuose, skirtuose asmeniniams kompiuteriams.
„Qualcomm“ šiuo metu optimizuoja sąsajas tarp „Snapdragon“ modemo ir naršyklės, o rezultatai kalba patys už save: pirmojo svetainės puslapio užkrovimo laiką pavyko sumažinti maždaug 30 %, o tolimesnių – iki 22 %. Visa tai naudojant 3G ir 4G ryšio tinklus. Teigiama, jog optimizacijos sąveikoje „modemas–naršyklė“ „Qualcomm Snapdragon“ procesoriui leis teste „V8 JavaScript“ pademonstruoti maždaug 68 % pranašumą prieš „nVidia Tegra 3“.
Aišku, yra kitų technologijų, kurios padidins „Snapdragon S4“ „SoC“ sistemos efektyvumą. Ypatingai daug dėmesio skiriama GPU veiklai: pavyzdžiui, „Android Honeycomb“ ir „Ice Cream Sandwich“ standartiškai vienoje naršyklėje galima atkurti vieną vaizdo duomenų srautą, tačiau „Snapdragon“ esantis galės atkurti iš karto kelis tokius srautus ir t. t.
„Qualcomm“ atstovas kartu iškritikavo ir „Intel“ sprendimus, kadangi x86 sprendimai vis dar yra nekonkurencingi. Pati „Qualcomm“, savo ruožtu, ketina kovoti su „Intel“ jos „namų rinkoje“ – asmeninių kompiuterių segmente. Visą tai leis padaryti naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 8“, kuri galės išnaudoti ir ARM platformos teikiamus privalumus. Tiesa, daugiau detalių Sy Choudury atskleisti nesutiko.
Nežiūrint į tam tikrą keturių branduolių procesorių sumenkinimą, „Qualcomm“ atstovas pripažįsta, jog jo kompanijos produktų asortimentas kol kas nusileidžia konkurentams, tačiau šiais metais ši problema bus išspręsta, išleidus keturių branduolių „Snapdragon S4“, kuris ne tik pasižymės žemu TDP lygiu, tačiau galės savarankiškai reguliuoti kiekvieno branduolio taktinį dažnį.