Kompanijos „nVidia“ spaudos konferencijoje, skirtoje finansiniams rodikliams aptarti, prezidentas Jen-Hsun Huang pasiguodė dėl TSMC 28 nm technologinio proceso kokybės. „nVidia“ vadovo teigimu, 28 nm technologija įsisavinama geriau, nei 40 nm, tačiau prieš tris mėnesius buvo tikimasi žymiai daugiau.
„nVidia“ moka kompanijai TSMC už silicio plokšteles, o ne už kokybiškus GPU kristalus. Tačiau kokybiškų 28 nm mikroschemų dalis tokiose plokštelėse žymiai mažesnė, nei buvo tikėtasi. Tiek mažesnė, jog „nVidia“ baiminasi, kad dar ilgą laiką brokuotų GPU kristalų dalis nemažės. Viso to pasekmė – 28 nm TSMC produkcijos deficitas iki pat šių metų pabaigos. Tai tiesiogiai paveiks ir „nVidia Kepler“ vaizdo plokščių tiekimo apimtis.
Reikia pažymėti, jog pati TSMC ypatingų problemų su 28 nm technologija nemato. Jos 28 nm technologiniu procesu nesiskundžia ir AMD, kuri visai neseniai anonsavo eilę 28 nm grafinių procesorių su GCN architektūra. Dar daugiau, masiniam segmentui skirtas „Pitcairn“ vaizdo plokštes „Radeon HD 7870“ ir „Radeon HD 7850“ kompanija AMD pristatyti jau kovo pradžioje, tuo tarpu kai pirmosios 28 nm „nVidia Kepler“ vaizdo plokštės turėtų debiutuoti tik balandžio pradžioje.
Aišku, jei įsivaizduosime, jog „Kepler“ GPU esančių tranzistorių skaičius pašoks, pavyzdžiui, iki 6 mlrd., stebėtis dideliu broko procentu nereikėtų stebėtis. Bent jau pirmaisiais 28 nm technologijos įsisavinimo metais. Ir jei „nVidia“ vėl sugalvojo užlipti ant savo tradicinio grėblio – tranzistorių kiekio auginimo pradiniame technologinio proceso įsisavinimo etape – tai jau kompanijos asmeninė problema, o dėl to kontraktinio gamintojo TSMC kaltinti nereikėtų.