Daugelis atviroje jūroje esančių vėjo turbinų šiuo metu yra 5 MW ir daugiau galios, bet tai nėra pavyzdys ateities vėjo jėgainių technologijoms. Daugelis vėjų turbinų gamintojų bando eiti toliau ir statyti vis didesnes jėgaines.
Turbinų kompanija „Vestas“ pristatė 7 MW atviroje jūroje funkcionuojančios turbinos dizainą V164. Ji turi tris 80 m ilgio mentes ir yra 187 m aukščio. Plotas po turbina – 21,124 kv.m. V164 modelis generuos 30 % daugiau energijos tonai nei dabartinės turbinos ir galia, reikalinga pagaminti turbinas, atsipirks per 10 mėn. naudojimo. V164, manoma, bus pastatyta šiais metais.
Kalifornijoje įsikūrusi kompanija „Clipper“ dirba su 10 MW galios turbina „The Britannia“, kurią planuojama viešai pristatyti 2012 m. Tuo tarpu Norvegijos kompanija „Sway“ kuria tokios pat galios plūduriuojančią jėgainę.
Vienas iš tokių gigantiškų turbinų pranašumų yra konstrukcijos kaina. Didelę dalį vėjo turbinų parko atviroje jūroje kainos sudarys povandeninis pamatas, kuris taps atsvara visai turbinos konstrukcijai. Taigi jei viena turbina pajėgi generuoti daugiau energijos, tai sumažėja investicijos ir atsiperkamumo santykis. Taip pat gigantiškų vėjo jėgainių atvirame vandenyje (jūroje ar vandenyne) statymas yra daug patogesnis sprendimas nei statyti daug mažų turbinų.