„Siemens“ sveikatos priežiūros sektorius pristatė naują technologinį būdą, kuris apie 80 procentų sutrumpins vėžio gydymo spinduliavimu trukmę. Vietoj įprasto 30 kartų švitinimo per šešias savaites kurso, taikant naująjį metodą pakanka dešimties kartų ar netgi mažiau, priklausomai nuo gydymo trukmės.
Naujasis įrankis, pavadintas „Multiple-X“, pasieks 2000 MU radiacijos dozę per minutę vietoj įprastų 50-500 MUs. Intensyvus dozavimo lygis gali padidinti spinduliavimo efektyvumą ir sutrumpinti gydymo trukmę. Toks naujas gydymo būdas bus ypač vertingas pacientams, kuriems atliekamos stereotaksijos procedūros – aukšto tikslumo terapijos, kurios paprastai gali užtrukti iki 60 minučių.
Spindulinėje terapijoje naudojamos jonizuotės: dalelės su didele energija ir X-spinduliuotės spinduliai, kurie padeda pasiekti gydymo tikslų. Kada spinduliuotė pasiekia naviką, pastarojo genetinė medžiaga yra pakeičiama tokiu būdu, kad vėžys nebeplistų, o žūtų. Dėl biocheminės atsistatymo sistemos efektyvaus funkcionavimo, sveikosios ląstelės yra pažeidžiamos daug mažesniu laipsniu ir atsinaujina greičiau. Siekiant užtikrinti, kad kuo mažiau būtų paveikiamos sveikos ląstelės, daugiasluoksnis spindulio mažintojas radiacijos spindulį preciziškai prisitaiko prie naviko dydžio ir formos. Taip pat pritaikytas filtras suvienodina energijos pasiskirstymą per spindulio skersmenį.
Visgi tokio filtro panaudojimas nereikalauja didelio tikslumo ar intensyvumo radiacijos terapijoje (IMRT), kai auglys spinduliuojamas iš skirtingų pusių. Tai leidžia panaudoti platesnį spinduliavimo energijos spektrą bei didelio lygio dozes – iki 2000 MU per minutę. Kadangi vėžys yra veikiamas skirtingo lygio X-spinduliuotės energijos, atsižvelgiant į jų tipą ir vietą, „Multiple-X“ aprūpina keturių skirtingų lygių energija be filtro. Visgi „Multiple-X“ teikia ir koncentruotą filtruotą energiją 3D-konforminiam gydymui arba gydymuose, kuriuose filtruoti spinduliai naudojami dideliam gydymo plotui pasiekti iš vienos krypties.
„Multiple-X“ yra nauja funkcija „Siemens Artiste“ linijiniame greitintuve, į kurį ji gali būti sumontuota. Naujasis metodas buvo pristatytas šių metų „Europos visuomenės radiologijos ir onkologijos terapijos“ (ESTRO) kongrese.