Šokoladinės fantazijos artimiausioje ateityje galės tapti realybe. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio Eksterio universiteto mokslininkai sukūrė trimatį spausdintuvą, galintį „išspausdinti“ įvairių formų šokoladinius gaminius. O išskirtinių dovanų pardavėjai, matyt, nekantraudami laukia, kada galės pradėti naudoti šį įrenginį.
Trimačiai spausdintuvai nėra didelė naujovė, jie pradėti naudoti prieš keletą metų. Tiesa, iki šiol juos buvo galima išvysti dizaino ir projektavimo paslaugas teikiančiose bendrovėse, kurios trimatę spausdinimo technologiją naudojo modelių gamybai. Panašu, kad šio tipo įrenginiai gali pasitarnauti ir maisto pramonėje ar gaminant suvenyrus.
Trimatį šokolado spausdintuvą sukūrusių mokslininkų teigimu, jų įrenginys gali išspausdinti praktiškai bet kokią formą. Trimačio spausdinimo procesas vyksta dedant vienas ant kito skirtingų formų sluoksnius, galop iš jų gaunama atitinkama figūra. Šis procesas nėra toks paprastas, nes spausdinimui naudojama medžiaga – šokolado masė – iš pradžių turi būti įkaitinta iki atitinkamos temperatūros, o dedant jos sluoksnį – iš karto atšaldyta, kad išlaikytų formą.
Šiuo metu mokslininkai kuria vartotojams pritaikytą spausdintuvo sąsają, kuri leistų į kompiuterį įkelti norimą objektą ir jį paversti šokoladiniu dirbiniu. Sukūrus paprastą ir patogią vartotoją sąsają, tokie spausdintuvai galėtų paplisti šokolado ar dovanų parduotuvėse, kurių klientai galėtų įsigyti originalų, individualizuotą suvenyrą ar dovaną.
Tiesa, trimatę spausdinimo technologiją galima pritaikyti ne tik šokolado versle. Ateityje ji gali būti naudojama ir, pavyzdžiui, unikaliems papuošalams ar buities daiktams kurti. Mokslininkų teigimu, trimačiai spausdintuvai gali žymėti masiškai gaminamų daiktų eros pabaigą ir tapti naujos eros, kurioje įvairiausius daiktus bus galima pakankamai pigiai pasigaminti pagal savo asmeninius poreikius, pradžia.
Gaila, tačiau Eksterio universiteto mokslininkai neatskleidžia, kiek galėtų kainuoti toks spausdintuvas ir kada jis galėtų pasirodyti šokolado parduotuvėse. Tai kol kas yra eksperimentinis įrenginys. Tad dienos, kai galėsime išspausdinti pačių susikurtus šokoladinius zuikius, dar gali tekti palaukti keletą metų.