„Lytro“ įkūrė Renas Ngas, JAV Stanfordo universiteto profesorius, kurio disertacija apie šviesos lauko technologijas prieš penkerius metus buvo apipilta apdovanojimais. Gavęs 50 mln. JAV dolerių paramą jis įkūrė kompaniją ir dar šįmet žada išleisti fotoaparatą, kuriuo užfiksuoti vaizdai galės būti sufokusuoti vėliau. T. y. vartotojui nereikės taikytis į konkretų tašką, kad nustatytų ryškumą, ir laukti, kol fotoaparatas sufokusuos vaizdą. Tai bus galima atlikti apdorojant nuotrauką, pvz., kompiuteriu.
Šis fotoaparatas fiksuodamas vaizdą automatiškai surenka visą informaciją apie priešais jį esantį šviesos lauką. Šiuos duomenis pavertus skaitmenine informacija, užfiksuotą vaizdą galima koreguoti pagal poreikius: pakeisti fokusavimo tašką, šviesumą ar net sukurti trimatį vaizdą.
Kamera veikia greičiau, be to, ji gali fotografuoti itin kokybiškus vaizdus tamsoje be blykstės.
R. Ngas tikina, kad fotokameros užfiksuotos nuotraukos užima tik nežymiai daugiau vietos, nei darytos įprastu fotoaparatu. Be to, aparato kaina bus panaši į šiuo metu rinkoje esančių „muilinių“.
„Lytro“ pristatė kelis parodomuosius kadrus, kuriuos galima koreguoti kompiuteryje.
Siūlome tai išbandyti (spustelkite bet kur ant nuotraukos tam, kad pakeistumėte ryškumą):
R. Ngas aiškina, jog tokioms nuotraukoms padaryti reikalinga speciali fotokamera, galinti fiksuoti šviesos lauką, t. y. surinkti visą informaciją apie priešais esančio vaizdo šviesą. Tai informacija apie šviesą, kuri pasiekia objektyvą iš visų taškų visomis kryptimis, t. y. visi šviesos spinduliai matomame vaizde. Šie duomenys tarsi aprašo, kaip atrodo vaizdas.
„Įprastos fotokameros negali fiksuoti šviesos lauko. Tam reikalingas inovatyvus, visiškai naujos rūšies sensorius – šviesos lauko sensorius. Jis renka informaciją apie spalvas, šviesumą ir šviesos spindulių kryptis. Įprastos fotokameros nerenka informacijos apie šviesos spindulių kryptį – jos tiesiog užfiksuoja šviesos spindulius, lyg visi jie būtų vienos krypties“, – rašoma „Lytro“ svetainėje.