Japonijos inžinierių grupė planuoja išnaudoti Mėnulį kaip amžiną energijos generatorių. Ši alternatyva planuojama jau 4 dešimtmečius, nuo tada kai pirmąkart žmogus nuvyko į Mėnulį.
Japonijos „Shimizu Corporation“ jau plėtoja naują alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo idėją, kuri ypač reikšminga Japonijos energetikos sistemai patyrūs milžinišką smūgį po Fukušimos atominės elektrinės katastrofos.
„Shimizu“ programai reikalingas masinis 12 mylių pločio ir 6800 mylių ilgio „Luna žiedas“ (Luna Ring), kuriam pagaminti būtų naudojamos saulės plokštės. Jis būtų pastatytas ant Mėnulio paviršiaus. Saulės kolektoriai „surinktų“ saulės energiją tiesiogiai iš Saulės ir tada ją per mikrobangas ir lazerius spinduliuotų tiesiai į Žemę.
„Shimizu Corporation“ vertinimu, toks įrenginys potencialiai galėtų generuoti 13 tūkst. teravatų (terawatts) nuolatinės energijos, kuri būtų siunčiama į įvairių imtuvų stotis aplink Žemę. Iš tokių stočių energija tiesiogiai galėtų būti platinama Žemės gyventojams.
Kartu su planuojamomis NASA ekspedicijomis į Mėnulį, kur ketinama statyti neapibrėžtą stotį, novatoriška Japonijos bendrovė tikisi įgyvendinti milžinišką statybos projektą, kuriame būtų naudojamasi ir robotais. Iš tiesų, žmonės būtų retai įtraukti į darbus Mėnulyje. Jie padėtų stebėti, kaip funkcionuoja prietaisai.
Bendrovė mano, kad ekonomiškesnis ribotų išteklių naudojimas ir perėjimas prie neribotos švarios energijos naudojimo yra pagrindinė visos žmonijos svajonė. Su „Luna žiedu“ tikimasi įgyvendinti išradingas idėjas ir kartu pasinaudoti pažangiausiomis kosminėmis technologijomis.
Tačiau visgi dar yra daug žmonių, kurie mano, kad ši koncepcija liks tik popieriuje.