Pagaliau ilgai laukti „AMD Fusion“ procesoriai pradėti tiekti kompiuterių gamintojams, ir kas svarbiausia, kad tai daroma anksčiau, nei buvo numatyta oficialiuose planuose. Kalbama apie „AMD Bulldozer“ šeimos atstovus „Liano“ – 32 nm daugiabranduolius procesorius su integruota grafika.
Kaip pareiškė AMD vyriausiasis finansų direktorius, jų klientai labai patenkinti išėjusiais į rinką „Liano“ procesoriais, todėl su dideliu nekantrumu jau laukiami pirmieji kompiuteriai naujųjų AMD APU pagrindu. Taip pat buvo pranešta ir apie naujas bendradarbiavimo sąlygas su kompanija „Globalfoundries“, kurios gamyklose ir gaminami „Liano“ procesoriai.
Taigi pirmosios AMD APU „Liano“ partijos greičiausiai teks nešiojamų kompiuterių gamintojams. Mobilusis procesorius APU A8-3510MX turėtų tapti savotišku pionieriumi. Šis 4 branduolių procesorius, turintis 4 MB L2 spartinančios atminties, dirbs 1,8 GHz dažniu, turės integruotą operatyviosios atminties kontrolerį bei integruotą „Radeon HD 6620M“ grafiką, dirbančia 500–725 MHz dažniais. TDP rodiklis bus lygus 45 W, o tai žymiai daugiau, nei pas pirmuosius 40 nm „Fusion“ atstovus „Ontario“ ir „Zacate“, pristatytus dar šių metų sausio mėnesį. Vis tik svorio kategorijos gana skirtingos: spartos rodikliai turėtų skirtis taip pat žymiai „Liano“ naudai.
Ar greitai vartotojai pamatys nešiojamus kompiuterius su „Liano“ procesoriais? AMD mano, kad tai priklausys nuo kompiuterių gamintojų, tačiau tikisi, kad tai įvyks iki birželio pabaigos.
AMD APU procesoriai, kurių planuojama išleisti 10 modelių ir tarp kurių bus 2 bei 4 branduolių atstovai, turėtų pasirodyti kaip ir planuota anksčiau – trečias arba ketvirtas šių metų ketvirtis.
Galiausiai apie atnaujintą susitarimą su „Globalfoundries“: dabar AMD mokės šiai kompanijai ne už sunaudotas silicio plokšteles, bet už jau pagamintą produkciją. Tai turėtų tapti papildoma motyvacine priemone. AMD akivaizdžiai buvo nepatenkinta 32 nm technologinio proceso įsisavinimo šioje kompanijoje, o tai lėmė ir „Fusion“ procesorių debiutą. Tačiau matyti, kad „Globalfoundries“ vis tik susitvarkė su 32 nm technologija, jei jau OEM gamintojai ėmė gauti naujuosius „Liano“ procesorius anksčiau laiko. Kita vertus, susitarimai dėl 45 nm procesorių „Athlon“ ir „Phenom“ liko tie patys, ir iki pat 2011 metų pabaigos AMD mokės už tas pačias silicio plokšteles, o ne jau paruoštą kristalą.
Ką gi, vis tik AMD pradėjus vadovauti naujam generaliniam direktoriui Thomas Seifert, papūtė nauji vėjai. Tikėkimės, kad į gerąją pusę: juk konkurencinėje kovoje vartotojas visąlaik išlošia.