Per laiką išaugęs transporto priemonių skaičius bei pramonės šakos, teršiančios orą ir sukeliančios smogą, tampa svarbiu susirūpinimu dėl aplinkai tenkančio neigiamo poveikio ir žmonių sveikatos, kurie gyvena tokiose miestų teritorijose.
Spręsti problemai Vengrijos dizaineris Peteris Horvatas (Peter Horvath) staiga pasirodo su kūrybingu pasiūlymu – „Biolamp“ („Biožibintas“). Jis paverčia anglies dioksidą į kurą, iš kurio taip pat gaminama energija gatvių žibintams. Visas procesas užtikrina švarų orą ir sveiką aplinką miesto gyventojams.
Ekologinę pusiausvyrą palaikantis gatvės žibintas taip pat turi sumontuotą pompą, susiurbiančią smogą iš viršaus, ir cirkuliuoja skystį spiralės sistemoje.
„Biožibintas“ susideda iš skysčio – dumblių, sumaišytų su vandeniu, kuris paverčia CO2 į O2.
Dienos metu gatvės žibintas naudoja saulės šviesą, anglies dioksidą ir vandenį, kad dumbliai būtų transformuoti į biologinę masę, kuri gali būti paversta į kurą.
Kai tik dumblių skystis prisotinamas anglies dioksidu, biologinė masė teka požeminiais vamzdžiais į artimiausią pripildymo stotį ir ten paverčiama į biokurą, tiekiamą ekologiškiems automobiliams varyti. Ir tokiu pat grįžtamuoju būdu vėliau gatvės žibintai papildomi aktyviais dumbliais.