Elektromobiliams ir hibridinėms mašinoms naudojamų aukšto efektyvumo akumuliatorių elektrodai, pasirodo, gali būti kuriami iš kiaulių kaulinio audinio. Jo sudėties ir struktūros ypatumai leidžia išgauti akytąją anglį, kuri prailgina baterijų tarnavimo laiką, praneša Gazeta.ru.
Akumuliatorių efektyvumo ir veikimo laiko padidinimas yra viena rimčiausių naujojo dešimtmečio problemų. Naudojant elektrą vartojančius prietaisus, o ypač automobilius su elektros arba hibridiniu varikliu, galima išvengti kenksmingų ir šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų patekimo į atmosferą. Kartu tai paskatintų ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, užuot toliau teršus gamtą deginant iškastinį kurą. Tačiau akumuliatoriai skiriasi ir pagal pajėgumą, ir pagal veikimo laiką bei kitus svarbius parametrus.
Ličio jonų akumuliatoriai, naudojami praktiškai visuose moderniuose nešiojamuose elektronikos prietaisuose, yra gerokai efektyvesni nei tradiciniai nikelio ir hibridinių metalų akumuliatoriai. Bet pritaikyti juos elektromobiliams negalima: net ir idealiu atveju jų pajėgumas neviršys dviejų tūkstančių kilovatvalandžių, ir to nepakanka automobilio darbui.
Tokiu būdu naujų akumuliatorių konstrukcijų, leisiančių priartinti „elektromobilių erą“, paieška bus intensyvinama tiek mokslininkų, tiek automobilių gamintojų. Ieškodami geresnių akumuliatorių alternatyvų kinų specialistai sukūrė elektrodą, paremtą kiaulės kauliniu audiniu, kurį galima pritaikyti ličio baterijoms.
Šių naminių gyvulių kaulus galima panaudoti kaip nebrangų ir visavertį anglies šaltinį. Fizikų darbas yra paskelbtas žurnale „Energy and Environmental Science“.