Turėdami tikslą nustatyti juostas, kurios susijusios su tankia superlaidumo srove, mokslininkai iš Stanfordo universtiteto išmatavo magnetinio lauko prasiskverbimo gylį į superlaidžią medžiagą. Superlaidininkuose esanti elektros srovė, kai medžiaga paveikiama išoriniu magnetiniu lauku, pradeda tekėti taip, kad sukuria vidinį magnetinį lauką, bet priešingos krypties išoriniam laukui. Bendras abiejų laukų poveikis medžiagos viduje yra lygus nuliui. Superlaidininkas neleidžia magnetiniam laukui prasiskverbti į vidų.
Šis vidinės elektros srovės pasipriešinimas išoriniam magnetiniam laukui yra Meisnerio (Meissner) efekto, kai stiprūs magnetai pakimba ore virš superlaidininko, priežastimi. Skenuodami geležies pniktidus su zondu, kuris matuoja magnetinio lauko prasiskverbimo į medžiagą gylį, mokslininkai gali nustatyti medžiagos sritis, kuriose superlaidi srovė yra stipriausia.
Priešingai metalo superlaidininkams, kuriems, kad pasireikštų superlaidumas, reikia temperatūrų artimų absoliučiam nuliui, pniktidai ir daugelis superlaidininkų, veikiančių prie aukštesnių temperatūrų (paprastai nuo 10 iki 35 laipsnių virš absoliutaus nulio), yra keramikos, sudarytos iš kristalo grūdelių. Magnetinio lauko prasiskverbimo matavimai parodė, kad superlaidi srovė yra stipriausia išilgai kristalo grūdelių ribų.
Džonas Trankuada (John Tranquada) iš Brukhaveno Nacionalinės Laboratorijos (Brookhaven National Laboratory) pasakė, kad ryšio tarp superlaidumo ir kristalų ribos priežasties nustatymas turėtų padėti ieškant superlaidininkų, veikiančių prie aukštesnių temperatūrų. Galiausiai, superlaidininkai, veikiantys kambario temperatūroje, padėtų išsaugoti elektros energiją, kuri dabar yra prarandama ją perduodant. Be to, aukštatemperatūriniai superlaidininkai būtų labai naudingi kuriant galingus magnetus, naudojamus medicinoje ar kitose srityse. Tai netgi galėtų padėti gaminant didelės spartos kompiuterius ar naujus elektroninius įrenginius.
Paveikslėlyje pavaizduotas zondas, kuris matuoja magnetinio lauko prasiskverbimo gylį į aukštatemperatūrinį superlaidininką.