Elektrošoko ginklų gamintoja JAV bendrovė „Taser“ sukūrė laukinių žvėrių, įskaitant lokius ir briedžius, laikinam paralyžiavimui skirtą savo ginklo modelį.
„Taser“ rinkai siūlo visą eilę elektrošoko technologiją naudojančių savo ginklų modelių, specialai pritaikytų teisėsaugos pareigūnams, asmeninei apsaugai ir net riaušėms malšinti, tačiau iki šiol visi jie buvo nukreipti prieš žmones. Naujasis bendrovės gaminys „Taser ECD“ (Wildlife Electronic Control Device) pirmą kartą skirtas stambiems laukiniams žvėrims „kontroliuoti“. Jis buvo pristatytas šią savaitę Las Vege (JAV) vykstančioje „SHOT Show“ mugėje.
Pasak bendrovės atstovų, nuo žmonių prie žvėrių pereita dėl to, kad siekiama gamtosaugininkams ir miškininkams pasiūlyti alternatyvų laukinių gyvūnų laikino neveiksnumo sukėlimo įrenginį, kuris atstotų migdomųjų vaistų injekcijas arba svaiginančias triukšmo granatas. „Taser ECD“ esą yra skirtas naudoti prieš stambius laukinius žvėrius, tokius kaip lokiai ar briedžiai.
„Taser Wildlife ECD“ – tai „Taser“ technologijos išplėtimas siekiant apsaugoti gyvūnų gyvybes. Jis sukurtas taip, kad laukiniams žvėrims galėtų sukelti laikiną neveiksnumą efektyviau, nei šiuo metu naudojamos gyvūnų kontrolės priemonės“, – pareiškė „Taser International“ vykdomasis direktorius Rickas Smithas.
Prieš laukinius žvėris naudojamas „Taser“ elektrošoko ginklo modelis yra pusiau automatinis, jo apkaboje telpa trys „šoviniai“, kuriais galima šaudyti iki 10,6 metrų atstumu. „Taser Wildlife ECD“ yra atsparus fiziniam poveikiui, nebijo lietaus, jūros vandens, dulkių, trumpam gali būti panardintas į vandenį, turi ankstesniuose „Taser“ modeliuose naudojamus lazerinius tolimačius ir taikiklius. Gamintojo rekomenduojama šio ginklo kaina – 2000 JAV dolerių.